V pátek 30. září od 16hodin si můžete v borotínské školní jídelně postavit draka a následný den ho od 14 hodin na louce na Šachovnách vyzkoušet na první borotínské drakiádě.

Do hradního příkopu Na promenádě v Soběslavi se řítí druhý ročník multikulturního festivalu Dobrovol. Kromě kapel nabídne divadlo, ohňovou show i workshopy. Festival má informovat veřejnost o dobrovolnících v zahraničí a zároveň těmto lidem poděkovat za jejich práci. Vše začne už v 16 hodin představením pro děti Měla babka čtyři jabka v podání Divadelního souboru Tábor. Ratolesti se následně mohou vyřádit při tvůrčích dílnách, kde si budou moci vyrobit přívěšky či panenky. Na míst bude také k vidění putovní výstava fotografií Kultur8, která představuje sedm zemí, do nichž dobrovolníci z ČR jezdí. Od 18 hodin načne hudební produkci táborská kapela Žibut Tě Dživel, která hraje autentickou gypsy world music. Následuje vystoupení

indřichohradecké funk reggae rockové skupiny Munchies. Hudební program zakončuje ověřená budějovická parta Vees, která vystoupí se svým indie rock&rollem, tentokrát unplugged. Kapela nejspíš zahraje i ze své nové desky Foe dry, jež jí vyšla tento týden. Přichystaná bude tradičně čajovna, ohnivá show a lanová dráha. Vstupné na festiválek je dobrovolné.

Od 18 hodin se v Sezimově Ústí koná Uzamykání Kozího hrádku, čekají vás noční prohlídky i pohádkové bytosti. Táborská kapela Havana street band končí ve své letité sestavě. S fanoušky rocku a blues se rozloučí v táborském klubu Recykle od 22 hodin. Až z Francie přijede do táborského klubu Kalich dj a zpěvák Damalistik. Od 20 hodin se tak můžete těšit na pořádnou dávku pozitivního reggae a dancehallu. V bechyňském KD začíná v pátek večer divadelní workshop Faustování. Tvrdší taneční hudba bude znít od 21 hodin táborským barem Envy. Na diskotéku můžete vyrazit do klubu Milenium, MC 604 či mladovožického Disco Atlanta.

V sobotu 1. října se v odpočinkové zóně Komora koná tradiční drakiáda se soutěžemi, hrami i teplým čajem. Start je v 9 hodin. V 18 hodin zahájí výstavu fotografií Ze Tmy autorka Kristýna Samcová, a to v táborském Divadla Oskara Nedbala. Od 19hodin začíná v mladovožickém sále Záložna ochotnické divadelní představení Ta naše vesnička česká. Od 20 hodin zahraje kapela Parkan v jistebnickém KD. V nadějkovském Kinobaru bude tentokrát rušno. Od 20 hodin se tam koná hardcoreový festiválek Igelit fest. Britský pianista a zpěvák Pau Mills s kanadským harmonikářem a kytaristou Butchem Coulterem vystoupí od 22 hodin v táborském klubu Recykle. Kdo má rád Raye Charlese, neměl by si koncert nechat ujít. Od 20 hodin začíná v táborském klubu Bardo Skate party s dj Barlowem. V klubu Orion zahrají od 20 hodin kapely Skywalker, At8onthepingpongtable a In Fall. Na diskotéky a party můžete vyrazit do táborského Envy Baru či sálu hotelu Palcát.

David Peltán