Již pošesté bude akce Velikonoce s Jesusem pomáhat. Charitativní koncert se uskuteční od 19 hodin v táborském klubu Milenium o Velikonoční neděli.
Vše však odstartuje funkrocková kapela Rubbish z Tábora, dále se představí dvojice ze slovenské bluesové kapely ZVA 12-29 band zpěvák a kytarista Noro Červeňák a houslista Stano. Před ohňovou show ve 21.45 hodin zahraje táborská jazz fusion kapela Trim4.

Na akci vystoupí tradičně Tábor Superstar Band se svými hosty, tentokrát s kompletním provedením rockové opery Jesus Christ Superstar. Jako hosté se na pódiu představí například Noro Červeňák jako Pilát Pontský, dechová sekce kapely Blue band a vítěz pěvecké soutěže na Základní škole Chotoviny.

Letošní veřejná sbírka má pomoci tříleté Klárce Boháčové, jež má po komplikovaném porodu trvalé následky - dětskou mozkovou obrnu, spastickou kvadruparézu (postižení všech končetin) a je klientkou denního stacionáře Kaňka Tábor.

Speciální sedačka

„Peníze budou použity na kompenzační pomůcky, konkrétně na nákup speciální sedačky, kterou potřebuje. Klárku, jako tvář letošních Velikonoc s Jesusem, pomohli vybrat v anketě Táborského deníku jeho čtenáři,“ sdělila koordinátorka sbírky Andrea Koblasová.
Klárce je možné pomoci zakoupením vstupenky na koncert v hodnotě 120 korun, přispěním do zapečetěných sbírkových pokladniček na čtyřech místech Táborska - jedna z pokladniček bude k dispozici i v předsálí klubu Milenium po dobu koncertu, zasláním jakékoli částky na účet 30189-705 789 339/0800 nebo zasláním dárcovské DMS ve tvaru DMSmezeraKLARKA na číslo 87777.
Sbírka bude uzavřena 25. dubna. Pokladničky najdou lidé v prodejně čokolády v ulici 9. května, v bechyňské městské knihovně, na Základní škole Chotoviny a v Kaňce.

Od roku 2005 už táborské Velikonoce s Jesusem pomohly Ústavu sociální péče v Lidmani, sdružení Fokus Tábor, nevidomé Terezce, Jakubovi po úrazu páteře a přispěly Lukášovi na asistenční službu.
Koncerty pomáhají jedincům, kteří pomoc bez pochyby potřebují. Podle Štěpána Pavlíka, předsedy pořádajícího sdružení FEST 2004, je možné na chvilku zapochybovat, zdali tato regionální kapka nezůstane ztracena v trvalém přílivu velkých záslužných akcí, jako je třeba velikonoční sbírka Pomozte dětem. Nejde ale jen o konečnou sumu vybraných peněz.

Pomoci mohou i další

„O člověku, který se stane tváří Velikonoc s Jesusem, se díky našim partnerům, jako je Táborský Deník a Fun Agency, dozví hodně lidí nebo organizací, kteří mohou dále výrazněji pomoci,“ vysvětlil Štěpán Pavlík.

David Peltán