Pátek

18 hodin – Planá nad Lužnicí
V Galerii Fara začne výstava Ivana Uhlíře, výběr z tvorby. Na akci bude mít úvodní slovo malíř Kristian Kodet

18 hodin – Soběslav
Návštěvníci si v Rožmberském domě prohlédnou výroční 10. výstavu tvorby keramických kroužků místního domova dětí a mládeže. Součástí expozice bude pokus o rekord v počtu keramických koček vystavených na jednom místě. Vernisáž výroční výstavy keramiky Kočky zahájí skupina The Fingers.

19 hodin – Sezimovo Ústí
Divadelní spolek Na Šikmé ploše uvede čtvrté cimrmanovské představení, který nás zavede do kraje Cimrmanova stáří – Liptákova. Tam byly objeveny hry posel světla a Vizionář. Cimrmanovo science fiction Posel světla prozíravě varuje před rozvojem vědy a techniky na úkor duše, Vizionář pak skrze troubu předjímá vznik 1. světové války. Oběma pak již tradičně předchází vědecký seminář. Akce se koná v Medusu.

20 hodin – Tábor
Koncert kapely Cover trio v Recykle music baru. Začátek ve 21 hodin

Sobota

6 hodin – Veselí nad Lužnicí
Chcete si o víkendu pořádně protáhnout tělo? Pak se zúčastněte 38. ročníku dálkového pochodu a cyklojízdy, kterou pořádá veselský oddíl turistiky. Prezentace a start začínají průběžně od 6 do 10 hodin u restaurace Hokejka u zimního stadionu. Pěší mohou zvolit jednu ze čtyř tras, které měří od 10 do 50 kilometrů. Ti, kteří se rozhodnou jet na kole, mohou na trasách urazit 30 až 130 kilometrů. Cíl je pro všechny účastníky opět u Hokejky, a to nejpozději v 18 hodin.

8 hodin – Sezimovo Ústí
Se svazem ochránců přírody se můžete vydat na vycházku spojenou s posloucháním a poznáváním ptáků, odchytem či kroužkováním. Sraz je na zastávce MHD Klokotská hospoda Tábor. Trasa povede od zastávky MHD ke klokotskému hřbitovu, odtud k řece Lužnici a přes Harrachovku do lesa Chlum, kde akce skončí. Předpokládaný návrat ve 12 hodin. Organizátoři doporučují, aby si zájemci vzali oblečení dle aktuálního počasí, dalekohled či fotoaparát výhodou.

9 hodin – Tábor
Naučit se sítotisku můžete v sobotu i neděli v Dílně v Pražské ulici s lektorkou Evou Volfovou. Zájemci si s sebou přinesou materiál, na který chtějí tisknout, například přání, obálky, trička …

9 hodin – Radimovice u Želče
V místní sokolovně a blízkém prostranství opět otevřou Prodejní výstavu květin. Návštěvníci si mohou koupit nejen sadbu zeleniny, skalničky a trvalky k ořezu, ale k sehnání budou i okrasné keře, kaktusy, sukulenty, orchideje či léčivé bylinky, hlízy mečíků, koření a nebudou chybět ani zahrádkářské potřeby a výrobky z proutí. Akce potrvá do 18. hodiny.

9.45 hodin – Planá nad Lužnicí
Plánský rybářský klub ve spolupráci s městem žádá místní a především rybáře, aby si udělali v sobotu dopoledne čas. Pokud vám není lhostejné okolí řeky Lužnice, přijďte ji vyčistit od odpadků. Čistit se bude levý břeh za bazénem, okolí mostu i plánský ostrov. Sraz zájemců je také na místním ostrově.

Lanové odpoledne

13 hodin – Opařany
Skautské středisko Třináctka Opařany zvou šikovné kluky a holky na lanové odpoledne, které se koná v lese mezi čističkou a střelnicí. Zúčastnit se mohou úplně všichni (děti, mládež i dospělí).
Návštěvníci se mohou těšit na různé druhy lanových překážek – vysoké, nízké a další překážky spojené s lanovými aktivitami. Každému účastníkovi doporučují, aby si s sebou vzal pevné boty.

13 hodin – Skalice
V obci slavnostně otevřou knihovnu a novu expozici o obecné škole. Ve 13 hodin se uskuteční mše v kostele svatého Šimona a Judy, poté se dozvíte zajímavosti o školství ve Skalici a můžete se zúčastnit slavnostního procesí ke školní budově. Ve 14.30 hodin vedení obce odhalí pamětní desku místního řídícího Josefa Pánka a otevře chystanou knihovnu a expozici o škole. Dění zpestří vystoupení pěveckého dětského souboru ZUŠ v Soběslavi s blatskými lidovými písněmi.

14 hodin – Smilovy Hory
Občanské sdružení Polánka pořádá 3. ročník amatérského závodu v krosovém běhu. Trasy vedou členitým terénem okolí Smilových Hor převážně po lesních a polních cestách. Pro muže je určen okruh v délce 8,5 km, pro ženy
v délce 6,5 km, pro žáky a žákyně 1,7 km (na Hůrku). Děti do 10 let zvládnou kolečko 200 m na fotbalovém hřišti.Trasy 8,5, 6 nebo 3,4 km můžete absolvovat také nezávodně v turistické kategorii. Prezentace účastníků je v turistické ubytovně od 14 hodin.

14 hodin – Tábor
Sobotníci opět vyrazí na svou pouť Táborem. Tentokrát prozradí, jak to bylo s přivedením vody do města. Tábor se díky své poloze jevil nedobytným. Problémem se však mohl stát nedostatek vody. Dokonce se říkalo, že do Tábora nelze vodu přivést. Pokud se chcete dozvědět, jak se tento problém podařilo vyřešit, nenechte si ujít výpravu sobotníků. Zájemci se setkají u Střelnice. 
O historických okolnostech bude hovořit vedoucí archeologického oddělení Husitského muzea v Táboře Rudolf Krajíc.

Zavěsí zvon

14.30 hodin – Dvorce u Tučap
Pouť zakončenou zavěšením zvonu do kaple svatého Vojtěcha připravili ve Dvorcích u Tučap. Pokud se chcete zúčastnit průvodu, přijďte ve 14.30 k dětskému hřišti. Odtud se všichni vydají ke kapli, kde duchovní posvětí a pověření zavěsí zvon. Zvuk srdce zvonu zazní poprvé v 16.15 hodin a následovat bude pouťová zábava. V průvodu bude vyhrávat žesťový orchestr.

19 hodin – Nadějkov
Na komedii plnou nečekaných zvratů, neuvěřitelných situací, napětí a skoro nerozpletitelných zápletek můžete vyrazit do Nadějkova. V hostinci U Jandů na vás od 19 hodin čeká Masér v dámské lázni od Williama Wiga. Hra je v režii divadelního spolku Plánice. S tím se nadějkovský Fikar vzájemně navštěvuje se svými představeními. Diváci na jevišti uvidí téměř dvacet herců a hereček v různých rolích. Masér v dámské lázni je plný vtipných nahrávek i skečů brilantních bonmotů, humorných a často i velice svízelných situací.