Pátek

19.30 hodin : Tábor
Mirákl neboli Loutky v Dílně, kterou najdete v Pražské ulici v Táboře. To je akce, která startuje už dnes a potrvá do 7. června. Návštěvníci se mohou těšit na několik divadelních představení. V pátek v 19.30 hodin je na programu Malý princ Víti Marčíka mladšího. Jde o inscenaci herce, který na bicyklu, s pomocí loutek a hudby, vypráví o svém setkání s Malým princem. Další pátek, tedy 9. května, si od 10.30 hodin poslechnete příběh o přátelství mezi lidmi a zvířaty v zemi, kde den trvá půl roku. Představení se jmenuje Pozor, los!.

20 hodin – Tábor
Koncert Tomáše Kluse nazvaný Proměnami Tour 2014 v hotelu Palcát. Jeden z nejúspěšnějších písničkářů doby míří i do hotelu Palcát. Můžete se těšit na úžasný hudební večer a nepřekonatelný zážitek v podání Tomáše Kluse.
HUDEBNÍ ÚSPĚCHY
V roce 2010 se stal zpěvákem roku hudebních cen Óčko a Anděl. V letech 2011 a 2012 získal stříbrného a zlatého Českého slavíka. Podporuje také charitativní projekty. O Velikonocích roku 2011 odvysílala Česká televize pořad Klus pro Kuře, kde vystoupil jako moderátor i jako jeden z interpretů. V září 2011 vydal svoje prozatím nejnovější album Racek. Při svých koncertech je schopen udržet pozornost publika běžně i po dobu tří hodin. Podíl na tom mají rovněž hudební aranže i výrazný kytarový doprovod Jiřího Kučerovského.

Sobota

5.30 hodin – Veselí nad Lužnicí
Na veselské pískovně se koná sedmý ročník rybářských závodů. Prezence účastníků potrvá do 7 hodin, vyhlášení výsledků je naplánované na 17. hodinu.

9 hodin – Tábor
Na Žižkově náměstí zahájí turistickou sezónu. Od 9 do 9.30 hodin se návštěvníci mohou registrovat v infocentru na Žižkově náměstí. Pokud chcete vyrazit na kole, přijďte mezi 8. a 9. hodinou na vlakové nádraží.
Cyklovýlet vede dvěma trasami, buď z Jemčiny do Tábora (55 km), nebo z Bechyně do Tábora (42 km). Doprava do výchozích míst je zdarma.
Další program: putování za pohádkou – pěší výlet pro rodiny s dětmi, trasa měří 3,5 km ; v 11 hodin mohou návštěvníci zhlédnout představení Kocour v botách na zahradě Střelnice ; návštěvníci se mohou vydat i po stříbrné stezce, tedy Naučnou stříbrnou stezkou Tábor – Horky – Větrovy, kde je doprovodí průvodce i s výkladem.
Nebude chybět ani kulturní program. Na Žižkově náměstí na hlavním pódiu zahraje od 14 hodin Swing Band Tábor, od 15 hodin Tarapaca Jazz a v 17 hodin kapela Jablkoň.
Z dalších činností si můžete vybrat zrcadlové bludiště, malování popelnic či si prohlédnout propagační stánek partnerského města Kostnice

9 hodin – Veselí nad Lužnicí
Chcete si protáhnout tělo? Pak se zapojte do 52. ročníku běhu Klobásnou, který se v sobotu koná ve Veselí nad Lužnicí. Les Klobásná se nachází u nádraží Českých drah, což napovídá, že trasa povede i po šotolinových cestách a zvlněným terénem. Závodit se bude ve čtyřech kilometrech (ženy a hobby běžci) a v deseti kilometrech (muži, veteráni). Registrovat se můžete od 9 do 10 hodin u hájenky. Muži na 10 km startují v 10.15 hodin, zbytek o pět minut později. Akce se zúčastní také zakladatel závodů Jaroslav Schmied (87).

10 hodin – Tábor
Až do 17 hodiny můžete navštívit dětský bazar v Dětském centru U Sovičky Soničky, kde najdete hlavně oblečení.

11 hodin – Moraveč
SDH Moraveč pořádá „Sraz veteránů". Je určen pro veterány vyrobené do roku 1975. Své vozidlo můžete přihlásit od 12 hodin. Ve 12.30 hodin se uskuteční společná vyjížďka, ve 14.30 hodin následuje soutěž v jízdě zručnosti, v 16 hodin pak vyhlášení nejlepších veteránů a výsledků soutěže. Trasa vyjížďky povede přes obce Moraveč, Bouřilka, Záříčí, Popovice, Vosná, Vyšetice, Vrcholtovice, Vitanovice, Slapsko a Moraveč.

12.45 hodin – Tábor
Opět se otevře muzejní kostýmovaná prohlídka v Husitském muzeu v Táboře. Společně s dobově oděným průvodcem se můžete vydat do doby končícího 16. století a vychutnat si chloubu tehdejšího stavitelství – starou táborskou radnici a rozlehlým gotickým sálem a středověké podzemí.

20 hodin – Klenovice
O kulturní akce budou mít postaráno i v Klenovicích. V sobotu ve 20 hodin začíná v místní restauraci pouťová taneční zábava. K poslechu bude hrát skupina Labyrint. Druhý den, tedy v neděli, se roztočí nejen pouťové atrakce na návsi, ale od 11 hodin můžete přijít na mši svatou do kapličky.

Neděle

8 hodin – Planá nad Lužnicí
S plánskými ornitology se můžete vydat na procházku po městě a zúčastnit se akce Vítání ptačího zpěvu. Sraz je u sběrného dvora. Nezapomeňte si dobrou obuv, svačinu a dalekohled.

13.30 hodin – Planá nad Lužnicí
Jednotka sboru dobrovolných hasičů pořádá u příležitosti svátku sv. Floriána, patrona hasičů, den otevřených dveří v hasičské zbrojnici. Těšit se můžete na ukázku kompletní techniky a výstroje s možností vyzkoušet si ji, soutěže pro děti s odměnami, výstavu fotek nazvanou Jak šel čas pro plánské hasiče či ukázku zásahu hasičů na požár

16 hodin Veselí nad Lužnicí
V malém sále kulturního domu uvidíte Vodnické vyprávění s písničkami a příběhy z jihočeských rybníků. Hraje hudebně-divadelní skupina Rybníkáři ve složení Jirka Krška, Ivan Studený a Věra Studená. Od jihočeských rybníků pocházejí tři vodníci, kteří se nehodlají smířit s tím, že na ně děti i dospělí málem už nevěří. Takový vodník, to není jen tak někdo. Ten dokáže věcí, že údivem nezavřete pusu. Uvidíte, co se stane, když se vodník zamiluje. A co teprve, když se zamiluje vodnice.