Ve Skrýchově se sejdou rodáci

Skrýchov u Malšic - Setkání rodáků a bývalých žáků místní školy si Skrýchovští naplánovali na tuto sobotu od 11 hodin. Kromě setkání se sousedy a přáteli připravili vystoupení dětí, ukázku činnosti hasičů, pozvali malšické mažoretky a nachystali večerní překvapení. K tanci a poslechu zahraje Sedmikráska.

Program:
12.30 přivítání a stužkování rodáků a bývalých žáků školy
12.30 zahájení a položení věnce k památníku padlých
13:00 kulturní program.

Mighty Sounds oslaví v Táboře 10 let

Tábor - Mighty Sounds je unikátní třídenní hudební festival, který má už tradičně místo na letišti u Čápova dvora. Organizátoři se soustředí především na reggae a ska, dále punk, punkrock, rock'n'roll, hardcore, rockabilly, indie rock a další hudební styly, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Festival každoročně představuje spousty zahraničních interpretů, kteří v ČR běžně nevystupují. Letos se můžete těšit na kapely Architects, Dubioza Kolektiv, Derricka Morgana (na snímku), Protoje & The Indignation, Sick of it all, Terror a mnoho dalších. Akce vypukne 3. a potrvá do ranních hodin 5. července. Vstupenky můžete ještě stále koupit v prodejně FlipShop v Pražské ulici nebo v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream. Ty nejlevnější vás ještě teď vyjdou na necelých 1 300 korun.

Rockeři roztančí Vilické na hřišti

Vilice - Při šestém ročníku Vilického rockového festivalu vystoupí 4. července Náhodný Výběr, Quýchodu a Scram! Zábava vás čeká od 18 hodin na fotbalovém hřišti.

Dobové slavnosti na Kozím hrádku nadchnou nejen děti

Sezimovo Ústí - Program pro celou rodinu u příležitosti 600. výročí upálení mistra Jana Husa si můžete užít 5. července na Kozím hrádku, kde pořadatelé otevřou novou naučnou stezku. Pobaví vás kejklíři i muzikanti a také souboje šermířů. K vidění budou dobová řemesla a zbraně, připravené jsou hry pro děti, rytířský trenažér nebo představení o Janu Husovi. Akce začíná v 15 hodin. Vstupné je 90 korun, děti 60 Kč.

Footfest odehraje desáté narozeniny

Želeč u Tábora - Desátý ročník turnaje v malé kopané se uskuteční 10. až 11. července a bude jej doprovázet kvalitní hudební scéna. K tanci a poslechu budou hrát David Koller, Zakázaný ovoce, Tlustá Berta, Alkehol, Jelen, Rybičky 48, No Name, Vypsaná Fixa, The Fialky, Jaksi Taksi, Harlej a mnoho dalších. Za oba dva dny zaplatíte na místě 650 korun, za každý jednotlivý den 450 korun.

Bohemia Jazz Fest

Tábor - Bohemia Jazz Fest se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů. I proto zavítá 11. července i na Žižkovo náměstí. Festival, založený v roce 2005 uznávaným jazzovým kytaristou Rudym Linkou, je zcela zdarma a představí hudebníky Hakon, Kornstad, Kompost3 a Mikromusic.

Staňte se Železným hasičem a vyhrajte pohár

Běleč - Pokud fandíte požárnímu sportu a máte dobrou fyzičku, tak se přihlaste do soutěže Železný hasič, která se koná 11. července od půl jedné odpoledne. Trať začíná tím, že si závodník obleče hasičský mundúr i s dýchacím vybavením a vydá se na překážkovou dráhu, kde bude zápolit s pneumatikami, během do příkrého kopce, motáním hadic nebo záchranou figuríny. Startovné činí 50 korun pro každého a závodu se mohou účastnit ženy i muži.

Na konci světa se opět předvede výběr nejznámějších punkových kapel

Bečice - Přívrženci punkové muziky by určitě neměli 16. a 17. července minout festival Na konci světa. Právě tady punk hraje prim. Těšit se můžete na kapely F.P.B., Flaška visočini, S.P.S., Werglův Pjos, N.V.Ú, Mulisi Mulisi, SPOTS, Fylozofy jam nebo S. Kocka. Festival se koná v příjemném prostředí kempu Ztracené údolí u Lužnice. Vstup je zdarma stejně jako ubytování ve vlastním stanu, pouze za parkování zaplatíte 30 korun.

Kubešova Soběslav

Soběslav - Město, kulturní dům a Kubešovo hudební vydavatelství pořádá na náměstí tradiční 21. ročník festivalu dechových hudeb. Akce se uskuteční 18. a 19. července a tento projekt finančně podpoří Jihočeský kraj a ministerstvo kultury. Můžete se těšit na vystoupení známých českých kapel jako Babouci, Sebranka, Veselka, Krajanka, Veselá sedma a další.

Velká cena Tábora

Tábor - V úterý 28. července na táborském stadionu Míru představí své skvělé atletické výkony řada zahraničních a českých reprezentantů. První disciplíny startují v 17 hodin. Mítink ozdobí Jakub Holuša.

Autor: Veronika Gigalová