Černý mosty zahrají u Stánku  
Tábor
– Ve středu 29. srpna od 20 hodin se mohou příznivci kvalitní bluesové muziky těšit na vystoupení kapely Černý mosty. Koncert se koná u stánku na táborském Žižkově náměstí. Hlavní devizou kapely Černý mosty je už od počátku velké nasazení při živém hraní a interpretace jak klasických standardů, tak bílého elektrického blues 60. a 70. let. Kapela ovšem nabízí i vlastní hudební materiál.

Autorka přečte dětem pohádku  
Soběslav
– Spolek Soběslávka spolu se soběslavskou knihovnou zve návštěvníky na letos poslední autorské čtení věnované především dětem. Na terasu soběslavské knihovny ve středu v 17 hodin zavítá autorka dětských knih Olga Černá, která malým posluchačům přečte úryvek ze své knihy Z domu a zahrady. Příběh se točí kolem velkého starého domu se zahradou, dětí Matěje a Hanky, táty a mámy. Obyčejné věci, o kterých kniha vypráví, se dětským pohledem stanou neobyčejnými. Program doplní ilustrátorka Eva Volfová, která povede výtvarnou dílnu.

Vzpomínky na Soběslav 1968  
Soběslav
- Až do 30. září si návštěvníci galerie Smrčkova domu připomenou příjezd okupující sovětské armády do Soběslavi, jak ho ve městě odvážně dokumentoval známý fotograf Jára Novotný. Soubor jeho snímků doplňují tehdejší vydání závodních novin Kovosvitu Sezimovo Ústí, kde byly některé z fotografií publikovány už během srpnových dnů.

Selské Baroko zavítá do Veselí  
Veselí nad Lužnicí – Více než stovka nablýskaných veteránů připomene v sobotu 1. září nostalgii starých časů na náměstí T. G. Masaryka. Řidiči historických automobilů a motocyklů vyzkouší své štěstí v soutěži Selské Baroko, která je součástí Mistrovství České republiky poháru historických vozidel. Diváky nadchne sraz policejních, vojenských a hasičských sborů. Příjem veteránu začne v 8 hodin před radnicí. Startovné je 250 korun, spolujezdec zaplatí 100 korun, děti do 10 let startovné neplatí.