PÁTEK

*19.30 hodin, Jistebnice
V kulturním domě dnes diváky pobaví jistebnická Forbína, která uvede benefiční představení na podporu Cheironu T Dokonalá svatba. Vstupné je dobrovolné.  

SOBOTA 2. DUBNA

* 10 hodin, Planá nad Lužnicí
Rybářský klub ČUDLA Karp Tým a město Planá nad Lužnicí zvou nejen malé a velké rybáře, ale i další dobrovolníky na úklid břehů řeky Lužnice. Sraz všech, kterým není lhostejné, jak vypadá okolí Lužnice, je v deset hodin u řeky za školou. Bude se čistit plánské nábřeží, část levého břehu za bazénem, okolí mostu a také ostrov. Potřebné ochranné pomůcky, pytle na odpadky i občerstvení zajistí město Planá nad Lužnicí.

* 10 hodin, Bechyně
Malé divadélko Praha zahraje dnes dopoledne dětem dvě pohádky. První bude O Červené karkulce a druhá se jmenuje Krabičková. Přijďte s dětmi do kulturního domu, začátek představení v malém sále je v 10 hodin. Vstupné činí 40 Kč. Před pohádkou je ještě možné s dětmi navštívit od 9 hodin výtvarnou dílničku v RC Hrošík. Je ale potřeba, aby si dítka přinesla vařečku.

* 13 hodin, Tábor
V hotelu Palcát zahájí první velká ochutnávka vín letošní již osmý ročník Táborského festivalu vína. Sejdou se zde špičkoví moravští vinaři společně s předními zahraničními dovozci. Během akce bude připraveno k ochutnání více jak 300 vzorků různých vín. Lahodný mok budete moci ochutnávat až do 22 hodin, za vstupné na místě zaplatíte 250 Kč.

* 14 hodin, Dlouhá Lhota
Příznivci heligonek mají příležitost strávit příjemné odpoledne v místním kulturním domě. Od 14 hodin se zde koná tradiční sraz heligonkářů, když letos jde již o jedenadvacátý ročník. Vstupné na akci je 90 Kč.

* 16 hodin, Tábor
APLA Jižní Čechy, z.ú. pořádá v Divadle Oskara Nedbala charitativní představení pro děti a rodiče nazvané Kašpárek v rohlíku. Vstupné je 100, 150 Kč a výtěžek bude použit na podporu dětí s autismem.

* 17 hodin, Nadějkov
Na další besedě v Čajovně Na stezce se vydáte za orchidejemi Nového Zélandu s botanikem Jindřichem Šmitákem. Beseda bude jako vždy v nadějkovském kině a začíná v 17 hodin.

* 20 hodin, Dírná
V sále obecního úřadu se dnes koná tradiční pyžamový bál. Přehlídka nočních úborů, čepiček i bačkor začne ve 20 hodin. K dobré náladě budou hrát Filipovci.

NEDĚLE 3. DUBNA

* 17 hodin, Veselí nad Lužnicí
Na problematiku onemocnění autismem upozorňuje občanské sdružení Adventor akcí na podporu osvěty autismu s názvem Putování 2016. Probíhá již čtvrtý rok a na letošní trase zavítají putující také do Veselí nad Lužnicí. Přednášku pořádá Městská knihovna Veselí nad Lužnicí ve víceúčelovém sále kulturního domu od 17 hodin. Vstup je zdarma.