Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Adventní trhy. Ilustrační foto.Vyrazíte na adventní trhy? Zdroj: Valentíková Martina

Vánoční koncert Fešáků
Kdy: sobota 9. prosince od 19 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Vánoční koncert country kapely, ve kterém uslyšíte písně M. Tučného, P. Brümera, ale i nejslavnější písně Fešáků. Uvidíte také divadelně satirickou scénku a nakonec si zazpíváte spolu s nimi nejznámější koledy. Host: Petr Kocman. Moderuje: hlavní dramaturg a moderátor pražského Country radia Pavel Bezi Bezouška.

Monstera České Budějovice
Kdy: neděle 10. prosince od 9 do 12 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Prodejní výstava pokojových, exotických a raritních rostlin.

Ševětínský trh
Kdy: sobota 9. prosince od 15 do 19 h
Kde: Ševětín, pod kostelem
Proč přijít: Přijďte nasát vánoční atmosféru nebo vánoční drink, nakoupit dárky a poklábosit se sousedy. I letos je adventní trh v sobotu večer, abychom si užili pravou večerní atmosféru s rozsvíceným stromečkem.

Žižkárenské vánoční trhy
Kdy: neděle 10. prosince od 10 do 17 h
Kde: budějovická Žižkárna
Proč přijít: Přijďte za svými oblíbenými trhovci, nakupte dárky na Vánoce a užijte si den. Chybět nebude divadlo pro děti od 13 h.

Českokrumlovsko

Himalajský medvěd na KletiHimálajský medvěd na Kleti.Zdroj: Deník / Jaroslav Sýbek

Himálajský medvěd
Kdy: sobota 9. prosince od 9 do 15 h
Kde: Krásetín, parkoviště pod lanovkou
Startovné: 150 Kč
Proč přijít: Himálajský medvěd je tradiční zimní výstup na Kleť, do kterého se může zapojit úplně každý. Je to závod v běhu či chůzi, do kterého se můžete zapojit kdykoliv v čase od 9 do 15 hodin. Vyhrává ten, kdo stihne během těchto šesti hodin nejvíc výstupů na horu Kleť. Mezi jednotlivými výstupy můžete mít libovolně dlouhé přestávky. Stravu a pití je možné pořídit v restauraci na Kleti.

Zimní kino v Kaplici
Kdy: pátek 8. prosince od 17 h
Kde: Náměstí Kaplice
Proč přijít: Letní kino, to zná každá, ale Kaplická kultura si v rámci adventu připravila kino zimní. Přijďte si dát něco dobrého k pití a jídlu a zasmějte se při tom známým hláškám či vtipným scénkám z filmů s vánoční a zimní tématikou. Tentokrát se promítá oblíbená komedie S tebou mě baví svět.

Prachaticko

Andělé z baletního oboru ZUŠ na prachatických prknech.Andělé z baletního oboru ZUŠ na prachatických prknech.Zdroj: Foto: Petra Nachlingerová

Druhá adventní neděle v Prachaticích
Kdy: Neděle 10. prosince od 18 hodin
Kde: Velké náměstí Prachatice
Proč přijít: Zažehnutí druhé adventní svíce s doprovodným programem, kdy vystoupí Hudební soubor CINK pod vedením Jiřího Vopálky. Jedná se o hudební, vokálně instrumentální soubor působící při Střední pedagogické škole v Prachaticích.Vstupné: Zdarma

Andělská pošta a Canto
Kdy: Sobota 9. prosince od 13.30 hodin
Kde: Park u ZŠ TGM ve Vimperku
Proč přijít: Předání dopisů pro Ježíška andělovi. Losování tří dopisů, jejich autoři v parku přítomní, budou odměněni. Vystoupení pěveckého sboru Canto a dramatického souboru ZUŠ. 
Vstupné: Zdarma

Jindřichohradecko

ADVENT NA ZÁMKU. Největšímu zájmu se jako každý rok těšila zvířata ve výběhu na třetím nádvoří jindřichohradeckého zámku.Největšímu zájmu se jako každý rok těší zvířata ve výběhu jindřichohradeckého zámku.Zdroj: Zdeněk Píša

Adventní dny na zámku
Kdy: V sobotu 9. a v neděli 10.. prosince
Kde: Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec
Vstupné: 20 Kč
Proč přijít: II. a III. nádvoří zámku se promění v tržiště s originálním zbožím, najdete tu i malý zvěřinec, zkusíte si výrobu vánočníchozdob z přírodních materiálů. V provozu bude opět 500 let stará černá kuchyně, dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kovář, hrnčíři a pletař košíků. Připravena je i řada uměleckých představení.

Sváteční atmosféra zavládne i v Domě gobelínů. V sobotu a v neděli od 10 do 17 h jsou návštěvníci zváni na již tradiční adventní víkend . Můžete se těšit na ukázky řemesel a tvořivé dílny pro děti a dospělé. Čeká na vás bohatý program v podobě restaurování tapiserií, háčkování a pletení z pediku, práce se dřevem, techniky suchého plstění, patchwork a malování na keramiku, zdobení perníčků a výroba vánočních dekorací. Seznámíte se s tiskem na textil i s prací s přírodninami. Letos poprvé na akci zavítá sklářský ateliér Miloslava Dvořáka, kde si vyzkoušíte dekorování skleněných předmětů barevnou drtí nebo si můžete zakoupit autorský skleněný šperk vyrobený technikou fusing. V řemeslných stáncích si budete moci zakoupit originální výrobky. Děti si v pokladně muzea vyzvednou plán stanovišť, a budou sbírat za své dovednosti razítka.

Vánoce na zámku
Kdy: Od čtvrtka 7. do neděle 10. prosince
Kde: Státní zámek Třeboň
Vstupné: 180 Kč, senioři, ZTP, ZTP/P, mládež 18-24 let 140 Kč, děti 6 – 17 let 50 Kč Kostýmované prohlídky 300 Kč; senioři, ZTP, ZTP/P, mládež 18 – 24 let 240 Kč, děti 6 – 17 let 90 Kč
Proč přijít: Bohatý adventní a vánoční program přichystal pro své návštěvníky Státní zámek Třeboň. Můžete se vypravit na prohlídku vánočního zámku, v sobotu a v neděli se každou celou hodinu od 10 do 19 h kromě 13 a 17 h konají i kostýmované prohlídky Poslední knížecí Vánoce, které vás přenesou do časů První republiky.

Na mimořádné kostýmované prohlídky zve po oba víkendové dny i Zámecká lékárna. Čekat vás bude Bílí paní. která vás provede expozicí a bude vyprávět, jaké to je být duchem a jaké to bylo starat se o Petra Voka když byl ještě miminko. Vstupenka přijde na 290 korun.

Písecko

Přerovem prošel v úterý odpoledne průvod Krampusáků v doprovodu světlonošů ze skupiny Markus M a andělů v podání tanečníků z Duckbeatu. Show v ulicích si užily tisíce lidí.Andělská aukce se koná v Písku. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Petra Poláková-Uvírová

Andělé pro Athelas
Kdy: V pátek 8. prosince od 17 h
Kde: Městská knihovna Písek
Proč přijít: Charitativní aukce uměleckých děl chce propojit svět dospělých i dětských (ZUŠ Písek pod vedením učitelů výtvarného oboru) umělců z Písku a okolí, Domácího hospice Athelas i jeho pacientů. „Věříme, že umění je uměním vždy, když chce lidská duše stvořit něco krásného bez ohledu na věk. A že z dětských malířů a sochařů jednou vyrostou ti velcí. Nechme je společně vystoupit z běžných dní a zazářit během jednoho večera ve prospěch dobré věci – poslání Domácího hospice Athelas Písek,“ vyzývají pořadatelé.

Vánoční trhy
Kdy: V neděli 10. prosince od 8.30 h
Kde: DK Milevsko
Proč přijít: Přijďte si nakoupit vánoční dárky a dekorace a nasát tu pravou kouzelnou atmosféru. Nebudou chybět ani tvořivé dílničky.
Vstupné: Zdarma

Strakonicko

Mikuláš přivítal v Zoo Brno onkologicky nemocné dětiMikulášskou zábavu pořádají ve Vodňanech přivítal v Zoo Brno onkologicky nemocné dětiZdroj: Zoo Brno

Mikulášská zábava
Kdy: sobota 9. od 13 h
Kde: Šenkovna U Václava ve Vodňanech
Proč přijít: Mikulášskou zábavu si mohou užít malí i velcí. Od Od 13 hodin začíná program pro děti, který trvá do 17. hodiny a zábava pro dospělé se rozjede od 20 hodin.

Krampusáci v Pivkovicích
Kdy: sobota 9. prosince od 18 h
Kde: náves Pivkovice
Proč přijít: Na obecní návsi v Pivkovicích uvidíte to, co jste ještě neviděli a uslyšíte, co jste ještě neslyšeli! Přesto se nebojte a vezměte s sebou i své děti. Naši ďáblíci jsou slušně vychovaní a velmi rádi se s každým osobně setkají a vyfotí do rodinného alba. Od 20 hodin čertovský program pokračuje taneční zábavou, v sále obecního domu v Pivkovicích zahraje skupina Nabeton. Vstup na obě akce je zdarma.

Táborsko

Mikulášská nadílka a vystoupení Krampus čertů ve Frýdlantu.Bububu!Zdroj: Marek Sekáč

Staročeský vánoční trh
Kdy: V sobotu 9. a v neděli 10. prosince od 9 do 16 h
Kde: Tábor, Žižkovo náměstí
Vstupné: Zdarma
Proč přijít Město Tábor připravilo k obohacení předvánočního času Staročeský vánoční jarmark s kulturním programem, kde budou moci návštěvníci zakoupit nejrůznější produkty a vánoční pochutiny, poslechnout si koledy.

Krampus šou v Bechyni
Kdy: V sobotu 9. prosince od 17 h
Kde: Klášterní zahrada, Bechyně
Vstupné: Dobrovolné
Proč přijít: Krampusáci budou řádit v klášterní zahradě v Bechyni. Účinkují skupiny Undead from Underground Milevsko a Krampus Mladá Vožice. Na programu je i Ohnivá šou Patrika Kryzana.

V Bechyni ale můžete zajít už od 14 h do Zahrady U Hradeb, kde se konají řemeslné trhy. Jejich součástí je i rukodělná tvorba, dětské dílny, občerstvení a v 16.30 hodin zpívání vánočních koled. Od neděle pak budou na bechyňské adrese U Stadionu 356 k vidění trediční Betlémy u Šedinů. Součástí výstavy je i betlém inspirovaný Bechyní. Přijít podívat se můžete každý den od 10 do 17 hodin.