Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Silvestrovský Lannův ponor vltavský na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích na slepém rameni Malše.Silvestrovský Lannův ponor vltavský na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích na slepém rameni Malše.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Silvestr kolem Samsona
Kdy: 31. prosince, 16 - 19 hodin
Kde: náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
Proč přijít: Nenechte si ujít silvestrovskou oslavu na náměstí Českých Budějovic. V rámci Českobudějovického adventu zde zahraje kapela William.

Silvestrovský Lannův ponor vltavský
Kdy: 31. prosince, 15 hodin
Kde: Kavárna VLNNA, Sokolský ostrov, České Budějovice
Proč přijít: 10. ročník Silvestrovského Lannova ponoru bude opět svátkem všech otužilců. Přijďte se ponořit nebo aspoň podpořit. Vstup volný! Zájemci se mohou zúčastnit po registraci a podepsání souhlasu, že do studené vody lezou na vlastní nebezpečí a odpovědnost. Lidé, kterým studená voda nic neříká, se mohou přijít podívat a odvážlivce povzbudit.

Rybova vánoční mše s obnovou svatebního slibu
Kdy: 30. prosince, 17.30 hodin
Kde: Kostel sv. Jana Nepomuckého, Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Farnost Hluboká nad Vltavou vás zve do kostela sv. Jana Nepomuckého na Hluboké na Rybovu mši vánoční s obnovou svatebního slibu. Účinkuje chrámový sbor a příležitostný orchestr z Velešína.

Vánočně nasvícená Zoo Hluboká
Kdy: Až do 7. 1. denně od 15 do 19 hodin
Kde: Zoologická zahrada, Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Využijte prodloužené otevírací doby na procházku po zoo, která je nasvícená tisíci světýlky. Svícení začíná vždy od 15:00 hod. a pokladna je otevřená do 18:30 hod. Zoo je nutné opustit do 19:00 hod.

Jindřichohradecko

Před dvaceti lety začátkem prosince si lidé mohli vyšlápnout na ostrůvek. Byla to velká turistická atrakce.Vyrazte ven, třeba na pochod.Zdroj: archiv Zdeňka Poskočila

Novoroční ohňostroje
Kdy: V pondělí 1. ledna 2024 od 17 h
Kde: Třeboň, Jindřichův Hradec, Dačice
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: K oslavě nového roku patří v Třeboni už tradičně krásná světelná podívaná. Přijďte už v 17 h na Masarykovo náměstí, dejte si od 17 h. charitativní punč, užijte si novoroční koncert dechového uskupení Třeboňské dvanáctky. Samotný ohňostroj vyletí k nebi v 18 h. Po celý den bude historické centrum uzavřené pro motorová vozidla.

Nový rok vítají i na řadě dalších míst. Jindřichův Hradec slibuje mimo slavnostní ohňostroj i projekci filmu Takoví jsme byli v roce 2023. Přijďte v pondělí 1. ledna v 17 h na náměstí Míru.

Dačičtí se sejdou 1. ledna v 17 h na Palackého náměstí. Na programu je hudební vystoupení žáků ZUŠ, videoprojekce s ohlédnutím za uplynulým rokem a na závěr ohňostroj.

Už na Silvestra v 18 hodin pořádá ohňostroj Červený Hrádek na Dačicku.

Pojďte na výšlap
Kdy: V neděli 31. prosince
Kde: Slavonice, Nová Bystřice, Červený Hrádek, Nová Včelnice, Kardašova Řečice
Proč přijít: Z pestré škály turistických akcí můžete vybírat poslední víkend roku. Slavonická renesanční společnost zve v neděli na Hvězdicový silvestrovský výšlap na hlásku na vrchu Uhliště u Stálkova. Vyrazit můžete ze Slavonic, Starého Města, Stálkova, ale i jakéhokoliv jiného mista. V pravé poledne si na vrcholu připijete na nový rok.

Na Bábu se můžete vydat z Červeného Hrádku u Dačic. Sraz je 31. 12. v 10 h před obecním úřadem.

Na silvestrovský výšlap zvou také novobystřické ženy. Sraz je v 9 hodin na náměstí, cílem trasy bude Smrčná.

Do Pýchova vyrážejí společně turisté z Nové Včelnice. Sejdou se poslední den roku v 9.30 h u nové hasičské zbrojnice.

Turistická kroužek z Kardašovy Řečice má na Silvestra namířeno do Samosol, vyráží v 10 h z náměstí J. Hrubého.

Písecko

K největším novoročním ohňostrojům bude opět patřit ten, který na 1. ledna 2023 připravují v Protivíně.K největším novoročním ohňostrojům bude opět patřit ten, který na 1. ledna 2023 připravují v Protivíně.Zdroj: Deník/ Redakce

Přes Mehelník a Jarník na chatu Živec
Kdy: V neděli 31. prosince od 9 h
Kde: Písek
Startovné: 40 korun
Proč přijít: Klub českých turistů a Divadlo Pod čarou zvou na 1. ročník memoriálu Tomáše Franců, turistickou akci, na kterou si nezapomeňte s sebou zvonky. Potřeba budou nejen v cíli na chatě Živec, kde čeká pestrý program a pro ty, kdo po cestě posbírají alespoň dvě razítka do startovního průkazu, i překvapivá odměna.

XX. Protivínský ohňostroj
Kdy: V pondělí 1. ledna od 16.45 h
Kde: Protivín, Masarykovo náměstí
Proč přijít: Vyhlášenému novoročnímu ohňostroji v Protivíně bud letos předcházet koncert skupiny Argema. České dráhy vypravují na největší ohňostroj v ČR z Českých Budějovic a zpět posilové vlaky.

Novoroční ohňostroj chystají na 1. ledna také na náměstí E. Beneše v Milevsku. Začíná v 17.45 h. Nezapomenutelná atmosféra plná hudby a působivých vizuálních zážitků připomene také 840. výročí založení Milevska.

Táborsko

36. ročník Silvestrovského běhu ulicemi města Soběslavi.Z 36. ročníku Silvestrovského běhu ulicemi města Soběslavi.Zdroj: Ladislav Rižák

Pro běžce i cyklisty
Kdy: V sobotu 30. a v neděli 31. prosince
Kde: Soběslav, Sezimovo Ústí
Proč přijít: Stylově prožijí přelom roku běžci na Táborsku. V sobotu startuje 37. ročník Silvestrovského běhu ulicemi města Soběslavi. Soutěží se v dětských (tratě 450 a 900 m), ženských i mužských (trať 2023 m) věkově odstupňovaných kategoriích. Program začíná ve 21 h, první děti vybíhají na trať ve 22 h, hlavní závod startuje o půlnoci, pořadatelé doporučují čelovky. Startovné vyjde děti a seniory na 50, dospělé na 200 Kč při registraci na Webu, na místě o 50 Kč dráž. Část výtěžku podpoří soběslavskou Rolničku.

Silvestrovský běh chystají také v Jistebnici. Běžci se na 14,2 a 6 km dlouhé trati vydají po jedeačtyřicáté, po jedenadvacáté soutěží i jezdci na koloběžkách. Děti startují z náměstí v 10 h, dospělí v 11 h. V ceně startovného (200 Kč, děti zdarma) je i občerstvení.

Zahálet nebudou ani cyklisté. Silvestrovská vyjížďka na kolech startuje v neděli v 10 h na náměstí v Sezimově Ústí I. Vítáni jsou stálí i noví účastníci akce.

Slavnostní ohňostroje
Kdy: V pondělí 1. ledna
Kde: Chýnov, Planá nad Lužnicí
Proč přijít: Nový rok hned v prvních minutách uvítají v Chýnově. Tradiční ohňostroj tu bude k vidění na náměstí před školou 1. ledna hned 15 minut po půlnoci.

Novoroční ohňostroj pořádá také Planá nad Lužnicí. Začíná 1. ledna v 18 h na nábřeží.

Českokrumlovsko

Novoroční výstup na lipenskou Stezku korunami stromů.Novoroční výstup na lipenskou Stezku korunami stromů.Zdroj: Olga Kneiflová, Skiareál Lipno

Silvestrovský koncert na náměstí
Kdy: Neděle 31. prosince až pondělí 1. ledna
Kde: Náměstí Svornosti, Český Krumlov
Proč přijít: Rozlučte se se starým rokem a přivítejte rok 2024. Vánoční trh se bude konat po celý den a od 21.30 hodin vystoupí jihočeská kapela Hudební Kroužek (HK Band).

Novoroční výstup na Stezku korunami stromů
Kdy: Pondělí 1. ledna
Kde: Stezka korunami stromů Lipno
Proč přijít: Přemýšlíte, jak nejlépe odstartovat nový rok? Co takhle na novoročním výstupem na Stezku korunami stromů? Zaposlouchejte se do zvuků přírody, které společně s hudebním doprovodem vytvoří jedinečnou atmosféru při výhledu na krásy Šumavy a společně s anděly na chůdách vypusťte svá novoroční přání do nebe. V teple vás udrží nejen procházka, ale i náš novoroční punč.

Strakonicko

Vydejte se procházkou k pohádkovému hradu Helfenburk.Pohádkový Helfenburk zve k výšlapu.Zdroj: Jan Malířský

Silvestrovské setkání u lípy
Kdy: Neděle 31. prosince od 13 hodin
Kde: Vychází se z obcí Jinín a Cehnice
Proč přijít: Poslední den roku bude patřit tradičnímu setkání u památné lípy na cyklotrase mezi obcemi Jinín a Cehnice. Pro návštěvníky je připravené bohaté občerstvení i něco pro zahřátí a konat se bude i soutěž o nejlepšího utopence. Hodnotit se bude nejen výrobek, ale i originální obal. Krom utopenců do soutěže si má podle pořadatelů každý přibalit s sebou hrnek a dobrou náladu.

Novoroční výšlap na hrad Helfenburk
Kdy: Neděle 31. prosince od 10 hodin
Kde: Hrad Helfenburk u Bavorova
Proč přijít: Také letos se koná novoroční výšlap na hrad Helfenburk. Sraz je v 9 hod na návsi v Jiřeticích, odkud se účastníci společně vydají na hrad, kde je čeká opékání buřtů a společný přípitek.

Prachaticko

Prachatičáci ani tentokrát nevynechali Novoroční výstup na Libín.Prachatičáci a jejich novoroční výstup na Libín.Zdroj: Jiřina Froydová

Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník
Kdy: Neděle 31. prosince od 11 hodin a pondělí 1. ledna od 16 hodin
Kde: Javorník na Šumavě
Proč přijít: Užijte si tradiční výstup na rozhlednu Karla Klostermanna na Javorníku. K poslechu zahrají Šumavští mazáci a Šumaři ze Stach. Stánek s občerstvením bude otevřený vždy od 11 do 16 hodin. Výtěžek z akce bude věnovaný na podporu sportovních a kulturních akcí na Javorníku.

Novoroční výstup na Libín
Kdy: Pondělí 1. ledna
Kde: Začněte nový rok výstupem na Libín, kde bude od 9 do 16 hodin otevřená i Bouda Vysoko. Návštěvníci si tu mohou dát horkou česnečku, teplé i studené nápoje a od 10 hodin se bude podávat maso z grilovaného čuníka.