Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Výstava orchidejí v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.Výstava orchidejí v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Půlstoletí fotoreportérem aneb Fotografoval jsem anglického krále
Kdy: čtvrtek 15. února od 17 h
Kde: radniční výstavní síň, České Budějovice
Proč přijít: Vernisáž výstavy fotografií a křest unikátní fotoknihy legendárního jihočeského fotoreportéra Jaroslava Sýbka, našeho kolegy. Expozice potrvá do 31. března.

Výstava orchidejí, masožravek a dalších rostlin
Kdy: od pátku 16. února do 3. března, 9 - 17.30 h
Kde: Jihočeské muzeum České Budějovice
Proč přijít: Navštivte tropický ráj plný barev a vůní. Tradiční výstava orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin má otevřeno denně od 9 do 17.30 hodin včetně pondělků.

Společenský večer MěDDM Týn nad Vltavou
Kdy: sobota 17. února od 19 h
Kde: Sokolovna, Týn nad Vltavou
Proč přijít: K tanci a poslechu hraje kapela MP3. V rámci doprovodného programu uvidíte taneční vystoupení dětí z kroužků MěDDM. Proběhne i soutěž o ceny. Vstupenky si můžete koupit v MěDDM.

Fabrika Death Fest 2024
Kdy: sobota 17. února od 18 h
Kde: MC Fabrika v Jeronýmovce, České Budějovice
Proč přijít: Hudební festival s kapelami Taedifer (19 h), Pure (20 h), Brutally Deceased (21 h), Embrional (22 h) a Squash Bowels (23 h).

Pohádka Dášenka v Horké Vaně
Kdy: sobota 17. února od 10 h
Kde: klub Horká Vana, České Budějovice
Proč přijít: Představení o délce zhruba 50 minut pro dětské diváky od 2 do 12 let. Vstup do sálu od 9.30 h. Rezervace je možná pouze zakoupením vstupenky v předprodeji za 85 korun/osoba, na místě se pouze doprodají kapacity nevyprodané předem. Pohádky se konají každou sobotu až do půlky března.

Jindřichohradecko

Městský ples zpestřila už řada známých osobností.Ples můžete navštívit v Kardašově Řečici, Velenicích, Dačicích i Slavonicích.Zdroj: Město Jindřichův Hradec

Masopustní průvod
Kdy: V sobotu 17. února od 10 h
Kde: Deštná
Proč přijít: Ulicemi Deštné projde v sobotu masopustní průvod. Sraz masek je 9.30 h v kiosku na hřišti.

Sobota plná plesů
Kdy: V sobotu 17. února
Kde: Kardašova Řečice, České Velenice, Dačice, Slavonice
Proč přijít: Kulturní dům v Kardašově Řečici roztančí v sobotu od 19 h divadelní ples v černobílém duchu. Těšte se na předtančení Adély Vobořilové, kapelu Baret, welcome drink, fotokoutek i tombolu. Možná přijde i Michael Jackson. Vstupné stojí 250 Kč.

Na tradiční maškarní ples můžete vyrazit v sobotu od 19 h do KD Beseda v Českých Velenicích. Šibřinky ozvláštní finalistka Superstar 2021 Nikola Votrubová se svou kapelou, plesem bude provázet a po půlnoci i hrát bývalý moderátor Jarda Košatka. Na programu jsou i zábavné soutěže, vyhodnocení nejlepších masek a losování tonmboly. Vstupenky stojí 250 Kč, v předprodeji 200 Kč.

V Dačicích se budou hosté bavit na hasičském plese. Začíná v sobotu ve 20 h v KD Beseda. Hraje kapela Fontána. O občerstvení se postará vyhlášená hasičská kuchyně. Vstupenka přijde na 200 Kč.

Hasiči pořádají ples také ve Slavonicích. Kulturní dům tu ožije v sobotu ve 20 h. K poslechu a tanci hraje skupina Kalíšci.

Písecko

Maškarní ples. Ilustrační foto.Maškarní pořádají Mirotice.Zdroj: Deník/archiv

Sportovní nebo hasičský ples
Kdy: V sobotu 17. února
Kde: Milevsko, Mirovice
Proč přijít: Sportovní ples města si užijete v sobotu od 19 h v Milevsku! Nejen sportovci jsou srdečně zváni. Večerem provede Miloš Knor, k tanci a poslechu hraje Foxy Hunters. Zástupci sportovních klubů si zasoutěží o výtěžek z tomboly, ten pak použijí na rozvoj a podporu mládežnických družstev. Lístky na ples stojí 350 Kč.

Tančit budou v sobotu od 20 h také v Mirovicích. Kulturní dům patří hasičskému plesu. Hrát bude skupina Elizabeth. Těšit se můžete na obálkovou a půlnoční tombolu, pořadatelé mluví i o překvapení. Vstup bez místenky je za stovku, s místenkou za 200 Kč.

Dětský maškarní karneval
Kdy: V sobotu 17. února od 14 h
Kde: Sokolovna Mirotice
Vstupné: Děti s maskou zdarma, děti bez masky 20 Kč, dospěláci 60 Kč
Proč přijít: TJ Sokol Mirotice zve na Dětský maškarní karneval. Přijďte se s dětmi pobavit do místní sokolovny.

Táborsko

Tomáš Novotný (2002) s číslem 15 obhájil vítezství na tradičním závodě Off-road fichtel day v Soběslavi v kategorii Klasik. Akci pořádá Automotoklub (AMK) Soběslav společně s místním Veteran Car Clubem.Do Soběslavi na fichtly. Zdroj: Miroslav Jireček

Off-road fichtel day
Kdy: V sobotu 17. února od 12.30 h
Kde: Soběslav, Kemp Karvánky
Startovné: 400 Kč
Proč přijít: 23. ročník tradičního zimního závodu motocyklů tentokrát hostí kemp Karvánky. Přejímka jezdců a stojů začíná už v 9 h, rozjížďky jsou na programu v 11.15 h, kategorie klasik pak startuje ve 12.30 h, kategorie sport ve 13.45 h.

Pro milovníky plesů
Kdy: V pátek 16. a v sobotu 17. února
Kde: Soběslav, Chýnov
Proč přijít: Společenský ples s bohatým programem se uskuteční v pátek 16. února od 19.30 h v kulturním domě v Soběslavi. O dobrou náladu se postarají Fordance Orchestra. Davide Mattioli, United Movement, TK 6dace Tábor, cimbálovka Pentla z Boršic, ale také ochutnávka vín, fotokoutek, tombola, soběslavské pivo a občerstvení.

Na tradiční hasičský ples zve také SDH Chýnov. Koná se v sobotu 17. února od 20 h v KD Chýnov. K tanci a poslechu hrají Kolaříci. Vstupné 200 Kč.

Maškarní reje
Kdy: V sobotu 17. a v neděli 18. února
Kde: Chýnov, Planá nad Lužnicí, Bechyně
Proč přijít: Město Chýnov zve všechny, kdo se rádi baví - oblečte masky a pojďte v sobotu 17. února projít Chýnov a užít si tradiční maškarní rej. Sraz je ve 13 h v parku před základní školou. Nebudou chybět kapela, teplé nápoje ani koblihy.

Maškarní rej zaplní také kluziště v Plané nad Lužnicí Začíná v neděli ve 14 h, vstupné se neplatí. Bavit vás bude DJ Ota Kurz, kouzelník a bavič Petr Theimer, na řadu přijdou i hry a soutěže.

Maškarní ples pro děti s Bárou Ladrovou a kamarády chystá na sobotu od 15 h v kulturním domě také Bechyně. Užijete si interaktivní hudební představení, program plný tanečků, soutěží, divadelních scén a zábavy. Na scéně se objeví různé pohádkové bytosti od princezen, draků, přes superhrdiny až po čarodějnice. Těšit se můžete i na vyhodnocení masek a hodnotné dárky pro vítěze. Vstupenka stojí 150 Kč, děti do 3 let zdarma.

Českokrumlovsko

Bezpečně na sjezdovce. Policejní preventisté vyrazili do skiareálu Lipno.Bezpečně na sjezdovce. Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Bezpečně na sjezdovce
Kdy: Pátek 16. února od 10 do 14 hodin
Kde: Skiareál Lipno nad Vltavou
Proč přijít: Ať už jste na sjezdovce jako doma, či krásy zimních sportů teprve objevujete, jejich zásady bezpečnosti by měl znát každý. Jak se chovat, abychom neohrozili sebe nebo své okolí? To se můžete zábavnou formou naučit od policistů, kteří si na pátek připravili i drobné soutěže. Navíc budou ručním laserovým radarem měřit rychlost lyžařů, budete tak mít jedinečnou možnost zjistit, jak rychle vám to jezdí.

Muzikantský ples
Kdy: Sobota 17. února od 19 hodin
Kde: Kulturní dům Kaplice
Proč přijít: Pokud máte náladu jít si zaplesat, zkuste vyrazit do Kaplice, kde se koná Muzikantský ples. Večerem vás provede Matyáš Palkovič. Těšit se můžete na Melodikum: Simply the Show, Davida Krause a jeho kapelu a také na Shellou Band.

Strakonicko

V pátek 6. března se uskutečnil Rybářský ples v sokolovně ve Strakonicích pořádaný místní organizací Českého rybářského svazu.Rybářský ples chystají volyňští rybáři.Zdroj: Ivana Řandová

Rybářský ples
Kdy: Sobota 17. února od 19 hodin
Kde: Sál Na Nové Volyně
Proč přijít: Volyňští rybáři zvou na svůj tradiční ples. K poslechu a k tanci zahraje kapela Corso Beat. A kromě dobré zábavy čeká na návštěvníky i ochutnávka uzených ryb. Chybět nebude ani bohatá tombola.

Hasičský ples Mladějovice
Kdy: Sobota 17. února od 20 hodin
Kde: Hostinec U Balounů Mladějovice
Proč přijít: Dobrovolní hasiči z Mladějovic zvou na tradiční ples, který se koná v hostinci U Balounů. K tanci a poslechu hraje Melodyband.

Prachaticko

Indiáni, víly i princezny. Nedaleký Zlechov žil dětským karnevalemIndiány, víly i princezny určitě potkáte v Prachaticích.Zdroj: Petr Sokol

Karneval pod širým nebem
Kdy: Sobota 17. února od 14 hodin
Kde: Hřiště u hasičské zbrojnice ve Starých Prachaticích
Proč přijít: Odpoledne plné zábavy s názvem Karnevalový open air pořádá Staroprachatský a ostrovský spolek. Děti si užijí odpoledne plné her, soutěží, zábavy a tance v maskách pod širým nebem. Zázemí pak najdou ve vyhřívaném stanu.

Rockový koncert
Kdy: Sobota 17. února od 19.30 hodin
Kde: Kongresové centrum Prachatice (sál hotelu Park)
Proč přijít: Koncert kapel Protheus a Komunál s názvem Sex, pivo a rock´n´roll Tour 2024. Následná after party se odehraje v Muzic clubu Hrozen. Kdo přijde s páskou z koncertu, má vstup zdarma.