Scénář bitvy, který vychází ze skutečných historických událostí, se odehraje 8. srpna na louce u klokotského hřbitova, a to hned ve čtyřech provedeních. „Na každé ze čtyř představení máme k dispozici tisíc vstupenek,“ uvedla vedoucí infocentra Michaela Kalousková. Vstupné je jednotné: v předprodeji zaplatíte 50 korun za osobu, na místě 100. Děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P s doprovodem budou mít vstup zdarma.

Infocentrum je otevřené ve všední dny od 8.30 do 18 a o víkendech od 10 do 18 hodin. Rekonstrukce historické bitvy o Tábor bude největší kulturní akcí letošního léta. Patří do programu oslav 600 let od založení města. Diváci se při sledování bitvy pomyslně vrátí na konec června 1420, kdy se zhruba 350 jezdců pod vedením hejtmana Mikuláše z Husi vrátilo z Prahy na pomoc Táboru, který oblehla vojska Oldřicha II. z Rožmberka. Husité Oldřicha napadli a porazili.

Rekonstrukci provede Plzeňský Landfrýd, který rekonstruoval bitvy u Sudoměře, na Vítkově či o Plzeň.
V Táboře se strhne krvavá řež mezi husity a stoupenci katolických Rožmberků

„Dvouhodinový program vás zavede do dobového ležení. Čekají vás šermířská vystoupení, historická hudba, výuka dobových tanců, ukázky výcviku královských psů, letové ukázky dravců a ochutnávka středověké kuchyně,“ uvedla vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková.

Program nabídne i neplacenou část: historické tržiště, dětskou herní zónu, katovnu a mučírnu.