Pátek

Páteční otevření malého muzea na faře zahájí tradiční Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí. První den se návštěvníci mohou těšit například na posezení při dechovce. V sobotu se od 7 hodin konají rybářské závody a ve 13 hodin začne svatováclavský jarmark. O půl hodiny později přijede na plánský ostrov historický průvod. Na něj naváže program, na němž nebude chybět dobová hudba, pohádky, kejklíři, rytířské souboje, stará řemesla a také ohňová show.

Na větrovském fotbalovém hřišti začíná v 16 hodin třetí ročník Běhu stříbrnou stezkou. Závody kategorií startují od 17 hodin po prezentaci a přidělení čísel. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 19 hodin.

Pokud si chcete poslechnout dechovky v podání Muzikantů z jižních Čech, přijďte v pátek v 16.30 hodin na farskou zahradu do Nadějkova. Pro děti je připraven doprovodný program.

Od 17 hodin v nadějkovském kině budou obyvatelé diskutovat s Místní akční skupinou Krajina srdce o komunitním plánování strategie MAS v příštích letech.

Divadlo Harfa Tábor zve od 19 hodin do malého sálu Divadla Oskara Nedbala na premiéru Povstání Kubáta Kubáta. Jde o autorské představení na pomezí kabaretu, činohry a fikce je vyznáním dvou herců k divadlu. V hlavních rolích uvidíte Karla Nezvedu a Vojtěcha Moravu.

Ve 20 hodin se na plánském ostrově můžete pobavit s rockovou kapelou Parkán.

Sobota

Klub českých turistů Tábor a Cyklistický klub Mladá Vožice pořádají v sobotu 5. ročník turistického pochodu. Jsou připraveny pěší trasy: 10 km – pro děti v doprovodu rodičů a pro méně zdatné turisty okruh přes Ústějovskou kapličku a Radvanov, 16 km – přes Ústějovskou kapličku a Františkov, 21 km – přes Malý a Velký Blaník do Louňovic, odkud bude zajištěn odvoz autobusem v 15.30 do Mladé Vožice. Cyklotrasy: 47 km – přes Louňovice, Ratměřice, Odlochovice a Moraveč, 62 km – přes Daměnice, Kondrac, Ratměřice, Odlochovice a Moraveč, 65 km MTB – přes Ústějovskou kapličku, vrchy Řísnický, Holý, Hřívu a Přední, Odlochovice.
Kontrola a občerstvení v zámecké kavárně v Odlochovicích od 10 hodin a v hasičárně v Moravči od 12 hodin.
Pěší startují od 8 hodin, cyklisté od 9 hodin ze zámecké zahrady. Čas se liší podle zvolené trasy. Pro děti do 12 let bude na pěší trase 10 km připravena stopařská hra.

V 9 hodin startuje z Vlkovské pískovny ve Veselí nad Lužnicí 11. ročník vodáckého triatlonu. Změřit síly v jízdě na horském kolem, běhu a jízdě na loďce mohou nejen děti, ale i dospělí.

V 10 hodin se v plánském kostele sv. Václava uskuteční svatováclavská mše.

Úřad vlády opět zpřístupní Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. V sobotu a v neděli budou mít návštěvníci opět možnost si prohlédnout jejich letní sídlo. Prohlídky se konají od 10 do 16 hodin v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Délka prohlídky je přibližně 45 minut.

V 11 hodin vypuknou v Řípci oslavy, jimiž si v připomenou 650 let od první dochované zmínky o obci. Program zahájí mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Ve 13.30 hodin se v hospodě bude křtít kniha, která čtenářům představí historii obce od počátku vzniku. Nebude však chybět ani vystoupení folklorního souboru Javor, zašermují Veselští bojovníci a zahrají i helikonkáři a kapela Duo Chance. Od 19 hodin se pak uskuteční taneční zábava, kterou doprovodí Saturn.

Spoustu her, soutěží, skákací hrad, opékání buřtů a brambor či opékání prasete na vás čeká už tuto sobotu přesně ve 12 hodin na parkovišti u pískovny. Rodičovské centrum Semaforáček zde bude vítat podzim.

O dvě hodiny později, tedy ve 14 hodin, si zájemci mohou vytvořit podzimní dekorace z materiálu, který nám poskytla příroda. Nabízí se například pestrobarevné závěsy, korále či čmelák ze šišek. Akce se koná v táborském Dětském centru Matík ve Světlogorské ulici, což je bývalá osmá základní škola.

V 15 hodin se petříkovičtí dobrovolní hasiči dočkají slavnostního otevření domu hasičů. Akci zahájí svěcení patrona hasičů sv. Floriana. Děti si mohou zařádit ve skákacím hradě, na trampolíně nebo na paintbollové střelnici.

V sobotu se táborském v kostele Nanebevzetí Panny Marie uskuteční Svatováclavský koncert. Účinkuje Klasicistní kvarteto Praha. Koncert je součástí cyklu Táborský triptych a jeho začátek je v 18 hodin.

Pokud si chcete poslechnout koncert skupiny The Tap Tap a Tarapaca Jazz, přijďte v sobotu v 18.30 hodin na táborské Žižkovo náměstí. V rámci koncertu se uskuteční veřejná sbírka Kaňky, kterou pořádá Šimon Kuncl.

Ve 20 hodin začne Bechyňské muzicírování v kempu Cihelna v Raděticích u Bechyně. Návštěvníci uslyší například soundtrack k filmu Perfekt Days a Revival.

Neděle

V Plané nad Lužnicí se sejdou v 10 hodin volejbalisté, aby se ve Sportovním centru za řekou utkali v turnaji o co nejlepší výsledek.

Ve 14 hodin se Nadějkovští pokochají procházkou na Drahách, na které zájemce doprovodí zahradní architekti a krajináři Adam a Iva Bartošovi, kteří pro Okrašlovací spolek vytvořili návrh opatření a plán dlouhodobé údržby cenného území. Sraz je na začátku Drah před Duškovic chalupou.

Ať žijí duchové. To je název muzikálu plného neuvěřitelných kouzel, nesmrtelných hlášek a dnes už téměř zlidovělých písniček z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Přijďte se s dětmi podívat, jestli se podaří získat a opravit zchátralý hrad či jak se výsledek bude líbit rytíři Vilému Brtníku z Brtníku a jeho dceři Leontýnce. Představení se od 14.30 uskuteční v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

Najděte doma starý klíč a vydejte se v 15 hodin na klíčový průvod z náměstí Tomáše Bati v Sezimově Ústí na Kozí hrádek, který společně a symbolicky klíči uzamknete. Klíče už na Kozím hrádku zůstanou a budete-li chtít, pod nimi i vaše jméno. Děti si budou moci
v cíli svůj železný klíč vyměnit za klíč z perníku. Na Kozím hrádku odpoledne zpestří živá středověká muzika.

Farní sbor Českoskobratrské církve evangelické v Táboře zve zájemce na bohoslužbu, která se koná v 15 hodin v Masarykově domě ve Smetanově ulici v Táboře. Při ní bude ustanoven Ondrej Kováč novým farářem sboru. Při slavnosti zahraje duo Musica grata.

Pokud chcete zajít na Svatováclavský koncert, přijďte v 17 hodin do kostela Svatého Václava v Plané nad Lužnicí. Hraje zde Harmonie a Domino.