CELOVÍKENDOVÉ AKCE


SUDOMĚŘICE U BECHYNĚ
V centrum amatérského divadla se o tomto víkendu promění náves Z. W. Fixleyho v Sudoměřicích u Bechyně. Díky sdružení Tatrmani se tak stane už podvanácté v historii.

Program tradiční akce Divadlo na návsi obstará šest pozoruhodných představení. A kdo se návštěvníkům představí? Pátek: Budeto! ZUŠ Trnka Plzeň (od 20 hodin), Víťa Marčík (21.15). Sobota: Akafuňky Praha (14), ZUŠ V. Pichla Bechyně, Matěj Konečný (20), Martin Hak, Pustá Kamenice (21). Neděle: Divadelní společnost Kejklíři (14). V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do sudoměřické sokolovny.
 
V sobotu od 15 hodin navíc zpestří sudoměřický víkend tradiční jarmark lidových řemesel, jehož hudební doprovod obstará Dixie Street Band Tábor.

TÁBOR
Na Žižkovo náměstí se v sobotu na pět dní vrátí Kinematograf bratří Čadíků. Jeho produkci otevře sobotní promítání české filmové pohádky Řachanda o rozmazlené princezně a dvojici kamarádů, kteří se ne vždy živí poctivě. V neděli mají obyvatelé Tábora i jeho návštěvníci možnost zhlédnout dokumentární film Trabantem do posledního dechu, který odkryje nové osudy v současnosti nejpopulárnějšího českého cestovatele Dana Přibáně. V pondělí bude k vidění česká komedie Teorie tygra, o den později pak romantická komedie Všechno nebo nic. Představení na náměstí začínají po setmění, to znamená zhruba ve 21.45 hodin.

PÁTEK

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Občerstvení Hokejka u zimního stadionu se od 18 hodin promění v dějiště vystoupení kapely H Band. Vstupné na její letní koncert, který rozhodně umí pobavit, je dobrovolné.

SOBOTA

DRÁCHOV
Skladby největších autorů z období baroka a klasicismu v úpravách pro žesťové nástroje v podání souboru Brasstet ovládnou dráchovský kostel sv. Václava. Letošní Veselská ozvěna – letní setkání s Brasstetem se rozezní od 19 hodin.

CHOUSTNÍK
Na hradě Choustník po roce znovu ožije minulost. Populární Středověké slavnosti začínají ve 13 hodin a návštěvníkům znovu servírují mimořádně bohatý program. K vidění budou souboje šermířů a rytířů, písní a tanců z období gotiky a renesance, středověkých laných zbraní. Chybět nebudou sokolníci ani pestrý doprovodný program pro děti. Na večer je přichystána ohňová show a živá hudba. O zábavu se až do první hodiny druhé dne postará táborský Happy band. A ještě předtím možná přijede do Choustníku tajemný vznešený rytíř na bílém koni…

JISTEBNICE
Jako předkrm nedělní Magdalénské pouti servírují Jistebničtí program na fotbalovém hřišti. Od 16 hodin si to na zeleném trávníku rozdají mužstva domácího 1. FC a sousedního Dynama Božejovice. Od 19 hodin propukne zábava pod patronátem folkové kapely Flok.

CHOTOVINY
Fotbalové hřiště v Chotovinách se večer promění v letní kino. Po setmění – zhruba od 21.55 hodin – je na programu český rodinný film Špunti na vodě s Pavlem Liškou, Jiřím Langmajerem, Hynkem Čermákem a dalšími.

MAŽICE
K poutím na venkově patří tradičně i dobrá hudební zábava. Tu v Mažicích naplánovala obec na 20. hodinu a místní i přespolní návštěvníci by na ní rozhodně neměli chybět. Kapela baret je připravena protáhnout pouťovou produkci až do třetí hodiny ranní.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ
Do farské zahrady se odpoledne vydají všichni malí i velcí příznivci loutkového divadla. Divadélko na nitce si pro ně tentokrát připravilo pohádku O chytré královně. Představení začne v 15 hodin.

RADENÍN
Galerie Sladovna zve srdečně milovníky umění na slavnostní zahájení výstavy obrazů, objektů a kreseb autora Ivana Uhlíře. Výstavu uvede Starosta Radenína Jroslav Kraus a pár slov k autorovi přidá i známý malíř Kristian Kodet. V kulturním programu vystoupí Bára Štěpánová. Začátek vernisáže je v 16 hodin.

SOBĚSLAV
V kempu Karvánky pokračuje seriál živých hudebních vystoupení. Tentokrát se mohou ubytovaní v kempu i další návštěvníci pobavit s kapelou Old Times Band. Začíná se v 17 hodin.

Do soběslavského kempu Plovárna zase zavítá plzeňská hudební sestava Sound of Soul. Známé tuzemské i zahraniční songy v podání této kapely se u Lužnice rozezní od 21 hodin.

STÁDLEC
Už třetím rokem ožívá stádlecká náves promítáním filmů pod širým nebem. O těchto prázdninách jsou lidé zváni před plátno už popáté. Tentokrát je na programu český film Masaryk. Letní kino ve Stádlci začíná obvykle cca ve 21.30 hodin.

TÁBOR
Okusit atmosféru usínající zoologické zahrady, kdy se některé zvířata pomalu chystají ke spánku, zatímco jiné se probouzí do největší aktivity, láká mnoho lidí. ZOO Tábor proto opět připravila speciální podvečerní komentovanou prohlídku areálu. Sraz je u vchodu do zoologické zahrady ve 21 hodin a platí se standardní vstupné podle ceníku. „Zájemci se ale musejí na akci předem registrovat, a to na mail zoo@zootabor.eu,“ informuje mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka. „Návštěvníci se dozvědí například to, kdy a jak chodí jednotlivá zvířata spát. Nikdo se však nemusí bát, že by byla všechna zvířata zalezlá v pelíšku. Pro mnohá zvířata naopak noc představuje nejaktivnější část dne, proto nebude o různá zvířecí setkání jistě nouze,“ dodává.

Další z Husitských rodinných víkendů prožije Housův mlýn v Tismenickém údolí..
Pod vedením brata husity oživíte spolu se svými malými práčaty historii a osvojíte si patero dovednostní malého husity. Zábavná odpolední kratochvíle s hledáním pokladu, výukou šermu či střelby prakem propukne ve 14 hodin. Stejný program je připraven i na neděli.

Montessori mateřská škola Mufík Dětem tentokrát myslela na dospělé. Od 16 hodin se otevřou brány divadelní dílny pro dospělé pod vedením Nadi Míkové. Nutná je rezervace na e-mailu nada.mufik@seznam.cz, kde získají zájemci i další informace.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
Lavina akcí na veselské pískovně se nezastaví ani o tomto víkendu. Už v 9 hodin se otevře v prostoru hlavního parkoviště prezenční kancelář pro turnaj dvojic v beach volejbalu, který startuje prvními zápasy v 10 hodin. Večer ve 20 hodin poctí pískovnu svou návštěvou britský hudebník James Harties a kapela The Volunteers, kterou rozhodně musíte vidět naživo…!

VLČEVES
Babety a mopedy s pedály ovládnou Vlčeves. U hostince se už sejdou všichni ti, kteří si zamilovali tyto nízkoobjemové stroje. Na programu je spanilá jízda, rychlostní zkouška, jízda zručnosti, a pochopitelně spousta zábavy s tím spojené. Vlčeveská Babeto párty startuje registrací v pravé poledne.

NEDĚLE

JISTEBNICE
V Jistebnici bude pořádně živo i v neděli. V 8.45 hodin se koná v kostele sv. Michaela farní mše svatá, aby se na 15. hodinu uskutečnila i u kaple sv. Maří Magdaleny. Od 9 do 17 hodin bude ve výstavní síly kostela zpřístupněna výstava Oživená minulost – historie jistebnických domů a příběhy jejich obyvatel. Jistebnický Dům hasičů chystá na neděli Den otevřených dveří. A chybět pochopitelně nebudou ani tradiční pouťové atrakce pro potěchu dětí i jejich rodičů.