Na kolik jej splnili, budou moci posluchači poprvé hodnotit již v sobotu, a to v kostele sv. Víta. Se svým koncertem se jako první představí organizátoři a lektoři.

Dramaturg Petr Hanzlík protkal hlavní linku koncertů vážné hudby odlehčenějšími formami. „Vyučujeme vážnou hudbu, proto je program postavený především na kvalitní komorní vážné hudbě, ale protože i já osobně stojím rozkročený nad vážnou i nevážnou hudbou, je dramaturgie pestrá. Částečně se ubíráme multižánrovým směrem,“ slibuje zážitek i těm návštěvníkům, kteří klasiku zrovna nevyhledávají. Svoje slova podtrhl například účastí Ondřeje Škocha ze skupiny Chinaski, jenž přijede se zhudebnělými básněmi.

Do Soběslavi míří na 40 mladých muzikantů a zpěváků, kteří tu budou intenzivně pracovat na vlastním vzdělání. Zhruba stejné množství přijede hostů a diváci se v průběhu deseti dnů mohou těšit celkem na 12 koncertů. Vstupné na ně je dobrovolné.

Odlehčený mix nabídne především soběslavské městské koupaliště, kde zazní něco z jazzu i současné populární hudby od Vladimíra Mišíka po Boba Dillana. Pořadatelé touto směsí připomenou 100. výročí narození jazzové ikony Elly Fitzgeraldové.

Festival má od začátku své existence dvě roviny: tou první jsou letní interpretační kurzy pro muzikanty a druhou koncerty pro návštěvníky. Model je obdobný jako měl již zaniklý Jihočeský hudební festival v Bechyni. „Když skončil, část lidí zakotvila v Soběslavi a mne oslovili, abych se našeho projektu dramaturgicky ujal. Navíc bydlím v Třeboni a pracuji v Praze, takže Soběslav je na cestě. Kurzy jsou zajímavé pro hudebníky a koncerty věnujeme městu, bez jehož podpory bychom festival pořádat nemohli,“ dodává jazzový zpěvák, hudební režisér a skladatel Petr Hanzlík s tím, že spolupráci navázali také se zdejší uměleckou školou.

Program:
Sobota:
kostel sv. Víta a kulturní dům, 18 hodin – organizátoři a lektoři kurzů

Neděle:
kostel sv. Petra a Pavla, 19 hodin – Smyčce letí přes staletí, , účinkuje Arti Allegre

Pondělí:
kino, 19 hodin – Nitky, zhudebněné básně Suzanne Renaud

Úterý:
kulturní dům, 19 hodin – Houslový recitál Tomáše Vinkláta

Středa:
kostel sv. Víta, 19 hodin – Hudba české renesance, vokální soubor Dyškanti

Čtvrtek:
galerie sv. Marka, 11 hodin – Matiné Zuzany Lászlóové
kostel sv. Petra a Pavla, 19 hodin – Hudba pro duši i ducha – Karolína Berková Bubleová

Pátek:
městské koupaliště, 19 hodin – Domácí výroba aneb pecky všecky se speciálním hostem, zpěvačkou Elenou Sonenshine

Sobota:
galerie sv. Marka, 19 hodin – Gadrew way quartet

Neděle:
ZUŠ, 11 hodin – Matiné z tvorby účastníků kurzů
kostel sv. Víta, 19 hodin – 1. koncert účastníků kurzů

Pondělí:
kulturní dům, 18 hodin – 2. koncert účastníků kurzů