Jedním z hlavních cílů byla pro skauty zastávka na již 21. celosvětovém Jamboree v hrabství Essex, které se koná jednou za čtyři roky a je největší akcí světového skautského hnutí.
Letos bylo jamboree zároveň vyvrcholením oslav 100 let skautingu a zúčastnilo se ho více jak 42 000 skautů, skautek a jejich vedoucích včetně 300 zástupců hnutí z ČR.
„Celých třináct dní v Hylands Parku bylo pro nás plné podnětů a navazování nových přátelství. Skautské jamboree se konalo v místech, které jsou jen několik mil od jednoho z nejvýznamnějších míst světového skautingu - Gilwell Parku, kde sídlí také nejstarší skautská lesní škola,“ uvedl za táborské skauty Jan Mašek. Zajímavým bonbónkem pro účastníky setkání, který ovšem Táborským unikl, byla návštěva skauta z královské rodiny, prince Williama.
Než se skupiny skautů rozjely domů, navštívily okolní státy – Francii, Německo, Táborští se podívali do Skotska.
Z Chelmsfordu pokračovali do oblasti jezer Lake District a přes známý Hadrianův val do Edinburghu, hlavního města Skotska. Zúčastnili se slavnosti Vycházejícího slunce a obnovy skautského slibu.
Skotsko táborským junákům poskytlo jedinečné prožitky. Dlouho budou vzpomínat například na Ben Nevis, Loch Lomond nebo Highlands. Také na společné ubytování ve skautských kempech.