PÁTEK

• 19 hodin – Tábor
Heslo morálka je lehce erotická konverzační komedie s Miroslavem Etzlerem nejen o vztahu osvícenského filozofa a divadelníka Denise Diderota k ženám. Představení začíná v 19 hodin v Divadle Oskara Nedbala ve velkém sále.

• 19.30 hodin – Tábor
V rámci festivalu Loutky v dílně uvidíte 100 let magické tužky Camera Cagliostra. V roce 1914, kdy Finsko bylo ještě částí Ruska, mladý umělec Eric Vasström „objevil" takzvanou magickou tužku a stvořil první animovaný film. Průřez 100 lety finské animace a loutkového filmu představí režisérka Katariina Lillqvist z táborského Muzea loutkářského umění. Akce se koná v Dílně v Pražské ulici v Táboře. Pořadatelem je o. s. Baobab Tábor.

SOBOTA

7.30 hodin – Tábor
Startuje 49. ročník pochodu Praha – Prčice. Na pěší trasy z Tábora se můžete zapsat až do 10.30 hodin od zadní strany autobusového nádraží v Táboře. Ujdete 30 nebo 43 kilometrů. Okružní cyklotrasa měří 58 a 73 kilometrů. Ani letos nebude chybět trasa pro seniory a děti. Na tu se můžete přihlásit již od 9 hodin. Cíl pěších tras je v Prčici do 20 hodin, cíl cyklotras do 18 hodin v Táboře.

8 hodin – Veselí nad Lužnicí
Až do 12 hodin je otevřený bleší trh před veselským kulturním domem, který pořádá RC Semaforáček. Pokud bude pršet, akce se přesouvá do kulturního domu.

9.30 hodin – Tábor
Do RC Radost můžete zajít na tvořivou dílnu s Danielou Máchovou. Děti i jejich rodiče se naučí pracovat s přírodním materiálem.

13 hodin – Tábor
Až do 19 hodin se v sále restaurace Na Pěkné vyhlídce koná 6. ročník soutěžní přehlídky romských tanečních souborů nazvaný Somnakuňi Čercheň – Zlatá hvězda.

14 hodin – Bechyně
Bavit se můžete přijít před kulturním dům na benefici pro Kryštůfka, který těžkou formou dětské mozkové obrny. Odpoledne vystoupí kapela Red Mouse, Zumbačata pod vedením Niny Capouchové, sbor orientálních tanců ze Základní školy Školní pod vedením Lenky Pankové či Taneční kroužek při Základní škole Františka Křižíka.

14 hodin – Tábor
Tentokrát se Sobotníci podívají do táborské botanické zahrady. Sraz je ve 14 hodin na Masarykově náměstí před zemědělskou školou.

18 hodin – Janov
Obecní úřad Roudná a Římskokatolická farnost Janov pořádají jarní koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého v Janově Návštěvníci uslyší díla G.B.Pergolesiho, G.Händela, W.A.Mozarta a A.Vivaldiho. Během vystoupení účinkuje Hudebně literární seskupení HAMAVE ve složení Hana Žvachtová (zpěv), Martina Pechová (varhany), Věra Hanzalová a Ivana Töröková (zpěv).

20 hodin – Zlukov
Ve zlukovské hospodě zahraje legendární blues-rocková kapela Krausberry.

NEDĚLE

Opařany
Kolotoče, střelnice a další atrakce budou k mání v Opařanech na tradiční pouti.

9 hodin – Tábor
Na Den izraelské sebeobrany v Táboře můžete zajít do tělocvičny gymnázia na náměstí Františka Křižíka. Formou zážitkové pedagogiky se naučíte reálnou sebeobranu vhodnou od teenagerů po seniory. Na semináři se dozvíte, jak se bránit při napadení na ulici a ženy si vyzkouší také efektivní sebeobranu. S sebou: sportovní oblečení, boty do tělocvičny a pití.

9 hodin – Tábor
V rámci Mezinárodního dne muzeí můžete zdarma navštívit památky. Volný vstup je například do expozice Husité v Husitském muzeu, do gotického sálu a aktuálních výstav a zpřístupněný bude i Památník Edvarda Beneše. Otevřeno je až do 17 hodin.

13 hodin – Borotín
Borotínští zvou nejmenší na oslavu Dne dětí. Malí indiáni se vydají za dobrodružstvím po indiánské stezce, prokáží svou odvahu a zdatnost a nebude chybět ani překvapení. Start je na malém hřišti u Borotínského rybníka.

14.30 – Tábor
Přijďte do Divadla Oskara Nedbala na známou adaptaci oblíbené knihy Mach a Šebestová. Zavede děti společně s žáky 3. B a jejich čtyřnohého kamaráda za člověkem neandrtálským, do Kropáčkova nemocného krku i do zoo.