Vpátek 3. září se od 17 hodin koná vernisáž výstavy Diamanty přírody v Plané nad Lužnicí. Výstava je průřez celoživotní tvorbou plánské malířky Jaroslavy Pánkové – Matouškové ke kulatému výročí jejího narození. Spolu se svou manželkou bude vystavovat Bohuslav Pánek soubor svých fotografií. Výstava bude instalována v obřadní síni radnice, o kulturní program se postará plánský smíšený pěvecký sbor Harmonie pod vedením manželů Dohnalových, kterého je vystavující umělkyně sama členkou.

U Taverny na Žižkově náměstí v Táboře sehraje divadelní spolek Harfa dvě aktovky Masopustní hry a šprýmy, které pojednávají o lidských povahách a jejich slabostech - hlouposti, nevědomosti, o lásce i náklonnosti. Začátek je v 19 hodin.
Po divadelním představení zahraje u Taverny od 20 hodin táborská kapela Big Papa, která vás provede rockovými hity od 60. do 90. let. Koncert končí ve 22 hodin.

V táborském klubu MP7 zpříjemní tamní „pobyt“ hráči Vac a Joc. Od 20 hodin se můžete těšit na hudební žánry jako indie rock, electro, post punk a další.

Hiroshima nightmare, Resort, KZO, Rabies, Agressive tyrants či Balamuta. To je punk rock hardcoreová akce v táborském hostinci na Bečvárně. Začátek je v 19 hodin.

V chýnovském parku se v pátek i sobotu bude konat Mezinárodní koncert dechových hudeb. V pátek se představí od 19 hodin kapely Drietomanka ze Slovenska a Božejáci. Vstupné je 150 korun.

V sobotu 4. září se od 14 hodin uskuteční již tradiční akce Harrachovka pro děti. Zábavní odpoledne pro děti a rodiče bude plné her, sportu a výtvarného tvoření. Čeká vás také představení práce a techniky sboru dobrovolných hasičů Tábor, praktická ukázka vozu zdravotní záchranné služby. Nebude chybět lanová lávka, střelba lukem a praky, skákání v pytlích, opékání buřtů na ohni.

Setkání všech měst a obcí s názvem Planá se koná v Plané nad Lužnicí na městských sportovištích. Od 17 hodin pak bude hrát kapela Big Papa.
Třetí ročník festiválku Mezikozy Fest se koná tradičně na sezimoústeckém Kozím hrádku od 18 hodin. Zahrají na něm kapely Your Eyes September, Psycho Bitchies, Cháron, Zoufale sexy a Propal Butan. Vstupné je dobrovolné.

Malý festival Village fest je od 19 hodin v Rybově Lhotě. Hrát na něm budou Peshata, Kocovina, Hodně podně, Kruhový objezd a dýdžejové. Vstupné je 80 korun.
Divadelní a osvětový spolek Fikar Nadějkov zve na dobročinný koncert světově proslulé sopránistky Simony Houda-Šaturové. Na varhany doprovází Vladimír Roubal. Začátek je v 19 hodin. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit na opravu barokních varhan kostela.
V chýnovském parku pokračuje od 18 hodin Mezinárodní koncert dechových hudeb vystoupením skupin Keramička, Budvarka a Gloria.
Party plnou UV světla je přichystaná od 20 hodin v táborském klubu Milenium, hraje Dj Cezar. Do Disco Apolla v Sezimově Ústí zavítá ve 20 hodin Ruda z Ostravy a Martina Pártlová.

Série filmů v divadle Jo ve Ctiborově mlýně v Táboře začíná ve 20 hodin. Němé filmy budou doprovázeny živou hudbou. Těšit se tak můžete na táborskou kapelu C, či hudebníky ze zahraničí.

V neděli 5. září se v Chýnově u bazénu bude konat tradiční Neckyáda. Začíná po 13 hodině.
Kdo by neznal nosáče Cyrana. Divadelní spolek Kašpar ho bude v sobotu i v neděli 5. září hrát na nádvoří tvrze Vlksice. Začátek představení je vždy ve 20.30 hodin.

Od 19 hodin vystoupí v táborském D-klubu divadelní kavárny Divadla Oskara Nedbala kapela Starý psi a mladý kočky. Její frontman, básník, cestovatel Lumír Slabý oslaví své 60. jubileum, na oslavu si přiveze spoustu zajímavých hostů.


David Peltán