V pátek od 17 hodin začíná na zámku v Brandlíně oslava 650 let jeho založení. V rámci toho si přijdou na své zejména děti, pro něž je přichystaná pohádka O chytré královně, sladké poháry i párky v rohlíku. Ve stejný čas pokřtí fotograf Jára Novotný svou knihu Tábor, stane se tak v táborském Gotickém sále v Táboře. Dražičtí se rozloučí s létem od 19 hodin na fotbalovém stadionu, hraje kapela Kdyš uš, tak uš.

Od 20 hodin se v táborském klubu Mp7 rozezní první tóny kapel Wankel a Bonus. V tentýž čas začne hrát kapela Visací zámek v chotěmickém Vesnickém hudebním klubu. Skupina IneKafe v doprovodu Peshaty zahraje od 21 hodin v jistebnickém kulturním domě. V Hlavatcích tou dobou začíná cimrmanovské divadelní představení České nebe.

V sobotu hned ráno můžete vyrazit na houbařskou vycházku s mykologem Vladimírem Ebertem. Sraz je v sedm hodin u myslivny Nechyba v Sezimově Ústí. V Mladé Vožici v 10 hodin začínají jezdecké závody. V 16 hodin zahraje v chotěmickém Vesnickém hudebním klubu kapela Interpret neznámý, po ní pak od 20 hodin Basta Fidel.

Pokud rádi poznáváte nové aktivity, můžete se na vlkovské pískovně v rámci akce Skimboard jam 2012 seznámit s tímto sportem, který spočívá ve skejtování na vodě. Budete si moci na vlastní kůži vyzkoušet i indoboard, což je speciálně vytvarované oválné prkno, na němž poznáte, jakou máte rovnováhu. Akce začíná ve 13 hodin, startovné stojí 20 korun.

Bechyně na 14. 30 hodinu připravila pro děti pořad Prázdninové lumpačení, které vypukne ve spodní části stadionu a nabídne skvělou zábavu. Chýnov se o půl hodiny dřív sejde u bazénu, aby odstartoval oblíbenou neckyádu. Závod na neckách se pojede už posedmé. V 18 hodin pak pro dospělé vypukne na zahradě táborské Střelnice velkolepá akce Střelácký čaj po 50 letech. K poslechu a vzpomínání zahrají kapely jako Kings, Atlantik, Mravenci a další. Od 18 hodin si Nadějkovští připomenou osobnost A. Č. Fikara koncertem orchestru Quattro v kostele Nejsvětější Trojice. Pokud si naplánujete cestu na zříceninu Šelmberk, můžete se zapojit do Noci netopýrů. Začíná ve 20 hodin a potrvá až do 23 hodin. Děti si na netopýra budou moci i sáhnout a dozvědí se spousty zajímavostí. V Hlavatcích uvede ochotnický spolek od 21 hodin reprízu cimrmanovské divadelní hry České nebe.

Poslední prázdninovou neděli od 14 hodin bude v Hrošíku na Sídlišti nad Lužnicí zábavní odpoledne pro děti plné sportu, tvoření či tancování. V tomto dni je možné děti zapsat do kurzů, které začínají již v pondělí. Nově mohou chodit děti od čtyř let na babyakvabely.
Od 16 hodin zpestří odpoledne koncert skupiny Jiří Matyáš band na zahrádce táborského klubu Komix Bar na Křižíkově náměstí.