SOBOTNÍ AKCE

14 hodin, Tábor
Táborem Oskara Nedbala aneb doma není nikdo prorokem. To je název procházky Sobotníků, kterou zájemce provede Josef Makoč a Zdeněk Vybíral, historik táborského husitského muzea. Světoznámý hudební skladatel i dirigent se narodil a vyrostl v Táboře, žil v Praze, Vídni, Bratislavě. Sklízel úspěchy ve většině evropských metropolí v době valčíků, elektřiny a Járy Cimrmana. Jen Češi se na něj Sraz je před Starou táborskou radnicí na Žižkově náměstí.

14 hodin, Tábor
Zdobení perníků s perníkářkou Julií Chadimovou
Přijďte se do Mateřského centra Mufík na Starém Městě naučit fígle a triky, jak namalovat krásné velikonoční perníky. Hlídání dětí během kurzu zajištěno. Akce trvá do 18 hodin.

17 hodin, Tábor
Degustace čokolády a tokajského vína v Muzeu čokolády a marcipánu
Osm vzorků vybraných vín a luxusní čokolády. Na akci se dozvíte také například zajímavosti o výrobě čokolády, ochutnáte kakaový bob i kakaové máslo.

18 hodin, Tábor
Benefiční koncert pro Domácí hospic Jordán
Předjarní koncert pěveckých sborů Domino Tábor a Festivia Chorus z Velké Lhoty u Dačic v Gotickém sále Husitského muzea. Výtěžek koncertu bude věnován na provoz hospicové domácí péče

19 hodin, Radimovice u Želče
Druhým dnem pokračuje Expediční kamera. V místní sokolovně návštěvníci uvidí ojedinělé snímky, z nichž se bude tajit dech. Dnes jsou připraveny tyto: Pygmejové děti džungle – civilizace nedotčených Pygmejů, Tatry bez limitov – adrenalin ve Vysokých Tatrách, Ti z labského údolí – lezení v pískovcových skalách, The Empty Quater – cesta pouští Rub al- Chálí. Vstupné je 30 korun.

20 hodin, Sudoměřice u T.
Kulinářský ples a regionální kuchařka
MAS Krajina srdce Vás zve na 2. kulinářský ples, který se koná v rámci projektu „Chuť a vůně domova" v kulturním sále v Sudoměřicích u Tábora. K poslechu i tanci zahraje kapela Pitt BAND společně s dechovou kapelou. Na programu je nejen několik překvapení, ale také kulinářská soutěž ve třech disciplínách. Kuchařky uvaří cokoliv z uzeného a vajec, dále velikonočního beránka a boží milosti. Nechybí samozřejmě ochutnávky. S plesem je spojen i křest nové Kuchařky s regionálními recepty ze čtyř regionů

21 hodin, Tábor
Nohama nad zemí
Akustický (unplugged) koncert známé písecké punkové kapely Nohama nad zemí. Jde o doprovodnou akcik desátému ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2014.
Na akci můžete přijít do MP 7 Café & Gallery.

NEDĚLNÍ AKCE

15 hodin, Planá nad Lužnicí
Divadélko na nitce zahraje nejen malým návštěvníkům pohádku O červené karkulce trochu jinak. Pokud mají ratolesti rádi pohádky, přijďte s nimi do knihovny.

15 hodin, Nadějkov
TJ Sokol Nadějkov zve na přátelské utkání s týmem SK Červený Kůň Tábor na místním hřišti.

19 hodin, Tábor
Představení Polská krev uvede Divadlo Oskara Nedbala v Táboře ve velkém sále. Jde o romantickou operetu, která často bývá označována za nejlepší dílo Oskara Nedbala. Účinkuje Divadlo J.K. Tyla Plzeň.