Návštěvníci se mohli seznámit s uměním starých mistrů kovářů, pekařů či hrnčířů. Nechyběla ani ukázka práce mistra kata, byť hlavy zůstaly na svých místech. Na festivalu měli své stánky také včelaři, kuchaři nebo pivovarník, jenž nabízel ochutnávku svých produktů. Nově se naopak představili keltští řemeslníci a válečníci ze sdružení LatenArt. Pro zájemce o stavbu lodí byly připraveny také ukázky výroby indiánské kanoe ze smrkové kůry. Festival doprovázela dobovou hudbou táborská skupina Dei Gratia.

„Účastníci festivalu mají jedinečnou možnost nahlédnout do historie, poznat vlastnosti rozmanitých materiálů, stovky kusů nářadí a vybavení řemeslných dílen i odění a zvyky jednotlivých řemeslníků - kovářů, hrnčířů, přadlen, písařů, tesařů, pekařů, soustružníků, brnířů, platnéřů, krejčích a řady dalších. Děti i dospělí se však navíc mohou interaktivně zapojit do jednotlivých aktivit a vyzkoušet si tak některé výrobní postupy a procesy takzvaně na vlastní kůži. I v tom tkví výjimečnost celé akce,“ uvedl Aleš Nový z pořádajícího sdružení Danar.

Výtěžek z celé akce je tradičně určen k provozu a rozvoji Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk, které se prostřednictvím řady různých programů dlouhodobě snaží o uchovávání a předávání odkazu našich předků dětem i dospělým.