Pátek

Otevřou hospodu: Přesně v 17 hodin v Radimovicích u Želče otevřou hospodu pod vedením nové hospodské.

Ve Spektru si zatančí: O dvě hodiny později, tedy v 19 hodin, si návštěvníci zatančí v sezimovoústeckém Spektru. Večer hudebně doprovodí skupina Klávesy Band.

Inscenace Pestré barvy v Divadle Oskara Nedbala
Ve stejnou dobu, se rozjede i představení ve velkém sále táborského Divadla Oskara Nedbala v Táboře nazvané Pestré barvy, které připravilo Divadlo Petra Bezruče Ostrava. Autorem hry je Ivan Landsmann a Tomáš Vůjtek a inscenaci režíruje Janusz Klimata.

Sobota

Sěratelé se setkají ve Střelnici
Výměna pohledů, etiket, kalendáříků, modelů, militárií a dalších materiálů. To vše čeká na sběratele, kteří se poprvé v novém roce sejdou malém sále v táborské Střelnici. Začátek je v 7.30 a konec v 10.30 hodin.

Den otevřených dveří v základní škole
Dražická základní škola připravila den otevřených dveří. Začíná v 9.30 a končí ve 13 hodin. Na zájemce čeká ukázková výuka češtiny a angličtiny ve druhé třídě a matematiky a tělesné výchovy v první třídě.

Běh Milénia v Chýnově
Ti, kteří chtějí změřit své síly se soupeři, se sejdou  u chýnovské základní školy. V 10.30 hodin je prezentace dětských závodníků, kteří na se postaví na start v 11.30 hodin. Prezentace hlavního závodu se uskuteční v poledne a běžci odstartují ve 13.20 hodin.

Sobotníci: „Baťov – to je pojem!"
Moderní architektura se pokusila spojit technický pokrok, přírodu a krajinu do smysluplného celku. Tomuto konceptu odpovídá areál udivující dodnes svou citlivostí, ohledem na pracujícího člověka, a přitom funkčností. Přijďte se podívat na „jihočeský Zlín", kterým lze označit Sezimovo Ústí.
Výprava zájemce uvede i do chystané výstavy nazvané „Známá neznámá. Jihočeská architektura 20. století".
Sraz pro účastníky je ve 14 hodin na autobusové zastávce MHD Sezimovo Ústí II Kovosvit. Pořadatelem akce je Husitské muzeum v Táboře.

Na veselském plese předají cenu města
Dnes se konají hned dva městské plesy. Na první z nich můžete vyrazit do Veselí nad Lužnicí, kde gymnastce Ivě Novotné starosta předá cenu města. V kulturním domě bude k tanci a poslechu hrát Blue band Jiřího Matějky. Akci moderuje Dan Čechtický. Těšit se můžete na malování třpytkami na tělo, bohatou tombolu, tradiční raut i čokoládovou fontánu. Výroční ples můžete navštívit i v Bechyni. V kulturním domě si zatančíte na písně v podání kapely Horváth Band. Oba plesy začínají ve 20 hodin.

Myslivecký ples v Řípci
Od 20 hodin se v místní hospůdce koná tradiční myslivecký ples. Návštěvníkům k tanci a poslechu zahraje Malá muzika Petra Molíka a chybět nebude ani bohatá tombola.

Neděle

Pohádka O medvědu 
Ondřejovi
Divadelní společnost Julie Jurištové Praha odehraje ve velkém sále Divadla Oskara Nedbala v Táboře od 14.30 pohádku O medvědu Ondřejovi. Autorkou lidové pohádky o lásce princezny Zlatavy a hajného Ondřeje je Dana Pražáková. V inscenaci se objeví i loupežníci Hrombambul a Strašbuján.

Ochotníci představí Blbce k večeři
Ochotnický soubor Forbína Jistebnice – Mladá krev si na 19. hodinu připravil komedii francouzského dramatika a režiséra Francise Vebera. Režie se ujal Pavel Nešetřil, v hlavních rolích ve Spektru uvidíte Vratislava Malého, Miroslava Dlouhého, Jakuba Šobra, Jana Šobra, Dominiku Bartákovou a Zuzanu Dlouhou. Hrdinou je Pierre Brochant, bohatý nakladatel, pořádá s přáteli velkou večeři blbců, na niž každý dovede svého kandidáta. V neděli uvidíte, jak tato událost dopadne.