Interaktivní muzikál Cesta za pokladem a námořnický Candrbál je pátečníakce v loděnici u Jordána v Táboře. Určená je dětem a následně rodičům. Začátek je v 16 hodin a vstupné je dobrovolné.

V táborském klubu MP7 je v pátek 27. srpna od 17 hodin vernisáž k výstavě Infusion. Mladí umělci představí výsledky několikatýdenního symposia. Po zahájení výstavy pak následuje afterparty s dýdžeji.
Výstava fotografií a maleb Děti z konce Ukrajiny bude v táborském Café baru 18 zahájena od 19 hodin. Prostřednictvím fotografií a malovaných obrazů mapuje výstava život v dětském domově ve Vilšanech na Zakarpatí.
Legendární Blue effect už má nějakou tu dobu nové obsazení, stálicí je však geniální kytarista Radim Hladík. S ním v kapele zůstal také hudební říz a inteligence. Kapela zahraje od 20 hodin ve Vesnickém hudebním klubu v Chotěmicích.
V jistebnickém kulturním domě zahrají kapely Jaksi Taksi, Volnej průběh a Sto zvířat. Start ska punkové akce je ve 21 hodin. Za vstup zaplatíte 150 korun. Z táborského vlakového nádraží autobus odjíždí ve 20.05 hodin. Na diskotéky můžete zajít do táborského klubu Milenium, či k hostinci U Bazénu v Chýnově.

V sobotu 28. srpna se opět setká Armáda ČR s veřejností. Od 13 hodin budete moci na pozemcích před Chýnovem zhlédnout ukázky bojové techniky, historické i moderní zbraně a další. Vstupné je dobrovolné. Chotovinské slavnosti začínají ve13.30 hodin, kdy budou slavnostně otevřeny nové třídy mateřinky. Na hřišti pak zahraje Veselka, dojde na přehlídku činnosti Policie ČR, autogramiádu knihy o historii Chotovinska, vystoupení mažoretek. Večerní program bude patřit skupinám Keks, Matyas a La Sklerosa. Od 19 hodin také můžete navštívit chotovinský kostel sv. Petra a Pavla, kde zahraje známé duo Musica de Chiesa.

Soutěžní přehlídka neprofesionálních kapel Hilton fest již posedmé v sobotu oživí amfiteátr sezimoústeckého letního kina. Od 16 hodin se představí domácí punkrockeři Vrámci možností, rockoví Propal Butan z Plané nad Lužnicí, punkrockoví Assort Plastic z Krtova. Tábora pak budou reprezentovat hardrockoví Laskat, rockoví Zoufale sexy, punkrocková Němá Výčitka a hardpop jazzová KlikaVen. Večer nesoutěžně uzavře vítěz loňského ročníku, kapela Roof z Plané nad Lužnicí. Vstupné na festival je 99 korun, v případě nepříznivého počasí se uskuteční v sále kina Spektrum.

Veselské muzicírování bude letos zaměřené na sólové hudebníky jako například Lenku Dusilovou, Selfbrushe i Xaviera Baumaxou. Kromě uvedených doplní program domácí interpret Mark Bricks a místní taneční skupina Guerilla Dance. Festiválek se koná u vypuštěného jezírka za Kulturním domem ve Veselí nad Lužnicí a v případě nepřízně počasí pak uvnitř domu. Festival začíná v 17 hodin a vstupné na něj je 130 korun.

V Chotěmicích se v sobotu představí kapela Krausberry v čele se zpěvákem Martinem Krausem a špičkovým bubeníkem Štěpánem Smetáčkem. Od 20 hodin se můžete těšit na pořádnou porci bluesrocku.
Písničkář Jim Čert vystoupí od 20 hodin v táborském hostinci Bečvárna. Kytarový recitál se Stanislavem Kubínem a Josefem Otradovcem bude v táborské Jazz gallery Charley od 20.30 hodin. Kapela KlikaVen odehraje po Hiltofestu další koncert u Taverny na Žižkově náměstí v Táboře, start je ve 20 hodin.

Další ze série hororových filmů čekejte v Divadle Jo ve Ctiborově mlýně v Táboře. Začátek je přesně o půlnoci.
Party s elektronickou hudbou se koná v táborském baru Envy od 20 hodin. Discomazec v táborském hotelu Palcát oslaví první narozeniny s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým od 21 hodin. Video disco oldies party, na niž vystoupí s hity 80. a 90. let Vj Martin Cihlář z Tv Óčko, se koná v táborském klubu Milenium od 21 hodin.

Bernfest je festival, který má v Bernarticích připomenout slávu hippies festivalu Woodstock. K oslavě se přidaly skupiny a hudebníci jako To Be Delirious, Inspiro, Žlutý fijalky, Dusot dusících se králíků, Naven, Dětské nápady, Pepa Suchan, Lucie Kostelecká či divadlo Mýtus, ohňová show a další. Akce propukne v sobotu ve 12 hodin a vstupné na ni je dobrovolné. Hippies oblečení vítáno.

V neděli 29. srpna zahraje v chotěmickém Vesnickém hudebním klubu od 15 hodin Václav Koubek s hostem. Pro děti je v Táboře tradičně připravená Jordánská bludička. Lampiónový průvod vychází v 19 hodin z náměstí T.G.M. a je zakončený na Sokolské plovárně, kde bude soutěž o nejhezčí lampion, opékání buřtů i jízda na pramicích. Pohádkové loučení s prázdninami bude od 14 hodin také v parku před poštou v Sezimově Ústí a pozadu nezůstávají ani v Bechyni, kde od 14 hodin na stadionu (spodní hřiště) bude veselé sportovní odpoledne se spoustou cen, ukázkou hasičské techniky, sportovním klání dvojic, občerstvení.

David Peltán