Pátek

19 hodinTajná zpráva z planety matek. To je název představení, které můžete zhlédnout v Divadle Oskara Nedbala v Táboře. Jde o autorskou inscenaci doprovázenou neučesanými songy podávající subjektivní zprávu o dnešní podobě rodičovství. Inscenace se koná v malém sále a přijede ji zahrát Hadivadlo z Brna.

19 hodin – V Sezimově Ústí v sále Spektra vystoupí v rámci Jarního festivalu sborového zpěvu pět pěveckých sborů z jihu Čech.

19 hodin – V ratajském kulturním domě se odehraje divadelní představení Legenda o Závišovi a Kunhutě. Jde o romantickou komedii o jednom z nejkrásnějších milostných příběhů gotiky. S představením do Rataj přijede Kulturní společnost Alfa z Hluboké nad Vltavou. Autorem hry je Gery Vaher a režisérem Gerhard Vocilka. V hlavních rolích uvidíte například Víta Macháčka, Jiřího Strejčka, Veroniku Bednářovou, Miroslava Čeňka, Ivetu Vavřínovou či Elišku Adamovou.

20 hodin – V Nadějkově můžete změřit síly v turnaji v prší. Koná se v restauraci U Jandů. K občerstvení je tatarák a topinky. Hlavní výhra je tisíc korun.

21 hodin – Česká rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista, který na hudební scéně působí od sedmdesátých let, se svou skupinou T4 zavítá do táborského Recykle music baru.

Sobota

9 hodinSimona Soukupová vás v táborském centrum Mufík naučí vyrábět šperky hmotou fimo. Hlídání dětí během kurzu, který potrvá do 13 hodin, je zajištěno.

9 hodin – V bechyňském kulturním domě se uskuteční turnaj v pexesu. Děti budou soutěžit ve dvou kategoriích. První je určena ročníkům 2004, 2005 a 2006, druhá kategorie pak ratolestem, které se narodily v roce 2006, 2007 a 2008. Předpokládaný konec klání je do 12 hodin. Rodiče mohou své děti při soutěži povzbuzovat. Sraz účastníků je již v 8.50 hodin v přísálí.

9 hodin - V Základní škole Bernarda Bolzana v Táboře se uskuteční burza kojeneckého, dětského a těhotenského oblečení, sehnat zde můžete také sportovní potřeby a hračky. Akce končí v 11 hodin.

14 hodin – Pokud se chcete naučit malovat kraslice reliéfní technikou, pak přijďte do táborského centra Mufík. Perníkářka Julie Chadimová vám představí tvoření s voskem. Konec je naplánovaný na 17. hodinu.

15 hodin - První ročník koštu pálenek připravili na Dražičtí. Ten se uskuteční v jídelně kulturního domu. Jeho cílem je porovnat kvality pálenek vyrobených z místního ovoce a pokusit se potvrdit hodnocení z nultého ročníku: „Pálenky pocházející z Dražic a okolí se minimálně vyrovnají všem ostatním".

15 hodinKurz malování kraslic se koná i ve Spolkovém domě ve Vilicích. Během kurzu uvidíte nejen různé techniky malování, ale také děrování kraslic. Účastníci si přinesou vyfouklá vajíčka

18 hodin - Sopranistka Hana Žvachtová, altistka Karolína Bubleová – Berková a Martina Pechová, která zasedne k varhanům, odehrají v soběslavském kostele sv. Víta koncert vážné hudby Stabat Mater.

19 hodin – Do Kulturního domu v Rodné zavítá věhlasní divadelní spolek ochotníků z Bělče, který ve svém podání představí jednu z nejúspěšnějších her Václava Klimenta Klicpery – Hadrián z Římsů. Veselohra vznikla na počátku 19. století. Její první verze, která se však nezachovala, vznikla již v roce 1817. O čtyři roky později ji autor přepracoval do podoby, v jaké ji mají diváci možnost zhlédnout dnes.

20 hodinJistebničtí ochotníci souboru Mladá krev Forbíny Jistebnice opět hrají v místním kulturním domě. Jako svou v pořadí již 454. hru si pro diváky připravili dílo Francise Vebera Blbec k večeři. Setkání s blbcem sice nebývá zrovna příjemné, ale v tomto případě vám náladu rozhodně nezkazí. Děj na jevišti vás přesvědčí, že nebývá rozumné se bavit na cizí účet, protože jak praví stará pořekadla: kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp a kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Neboli, že za blbce byste nakonec mohli být vy sami.

20 hodin – Na koncert legendární londýnské kapely Gallon Drunk a Odeur de Violetts můžete zajít do Kavárny Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Pořadatelem akce je o. s. Hrzán sobě. Výtěžek akce bude použit na realizaci bronzové plastiky Jiřího Hrzána v Táboře.

20 hodin – Hospůdka ve škole v Mezné na Soběslavsku zve na taneční zábavu. Hraje kapela Echoes.

Neděle

13.30 hodin – S Annou Pávkovou, profesionální animátorkou si můžete v dražiském kulturním domě vyrobit indiánské kostýmy. Od 15 hodin se pak koná indiánská show.

14 hodin - TJ Sokol Nadějkov zve na přátelské utkání mužů TJ Sokol Nadějkov vs. TJ Božetice B na hřišti v Nadějkově. Ve třetím a posledním přípravném utkání před začátkem mistrovských zápasů prověří TJ Sokol Nadějkov tým TJ Božetice "B", který soutěží ve III. třídě (okres Písek), kde mu po podzimní části patří 3. místo.

14 hodin - Nadějkovští připravili vycházku po obnovené cestě na kopec Čambula u osady Brtec. Při vycházce bude o ovocném stromořadí v krajině vyprávět zahradní architekt Adam Baroš, který s obcí Nadějkov spolupracuje dlouhodobě: vedl projekt nazvaný Lokální identita zeleně venkovských sídel či na základě přání místních občanů vypracoval společně se svojí manželkou projekt na rekonstrukci náměstí, jehož realizace začala v loňském roce. Sraz na společnou procházku je ve 14 hodin na začátku Brtce a začátku cesty.