V pátek 23. března zahájí festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět divadelní performance Štěpána Ondřicha Dotkni se stínu. Představení můžete zhlédnout v 18 a 20.30 hodin v podloubí Pražské ulice v Táboře. Od 19 hodin se pak na táborské škole Bernarda Bolzana koná slavnostní zahájení festivalu a první promítání filmů. Kapely Esa z Lesa, Depakine Chrono a Oberkörperfrei zahrají od 20 hodin v táborském klubu Orion. Jaro budou vítat Plánští s kapelou Happy band od 20 hodin v restauraci Maxim. Legendární Radim Hladík s kapelou Blue Effect vystoupí od 21 hodin v táborském Recykle Music baru. Páté pokračování party Welcome to the Jungle se koná v táborském klubu Milenium od 20 hodin, přijedou na ni dýdžejové z Anglie i tuzemska. 

Sobota 24. března dává prostor psům a jejich páníčkům. U jezu Soukeník v Sezimově Ústí se výstava německých ovčáků koná od 9 hodin. O půl hodiny dříve začne v Soběslavi Rolničkovský bazárek, na němž můžete levně nakoupit a podpořit Rolničku. Stánky bude na soběslavském náměstí mít do 12 hodin. Sobota bude také cyklistům. Od 12 hodin začíná v KD Jistebnice tradiční První huštění. Festival Jeden svět pokračuje od 16 hodin promítáním dokumentů v táborské kavárně a galerii MP7 a od 17.30 hodin na ZŠ Bernarda Bolzana. Reprízu známého cimrmanovského severského drama Dobytí severního pólu sehraje divadelní spolek Na šikmé ploše od 19 hodin v restauraci U Báby v Ratibořských Horách. Skupina Turbo slaví 30. narozeniny, zahraje proto se skupinou Keks v táborském hotelu Palcát od 20 hodin.  Dýdžejové z kapely The Chancers vystoupí v táborském klubu Bardo od 20 hodin.

V neděli 25. března od 14 hodin v klubu MP7 je pro děti v rámci Jednoho světa připravené promítání filmů a výtvarné odpoledne. Festival pak až do pondělí pokračuje promítáními. Na břehu Lužnice v Čelkovicích u hotelu Lázně se koná tradiční vynášení Morany. Sraz je v 16 hodin. Premiéra filmu nejen pro děti Modrý tygr se uskuteční v 16 hodin v sezimoústeckém kině Spektrum. Přijedou i autoři snímku a budou se podepisovat. 

David Peltán