Koncerty se vracejí do kulturního domu v Dražicích. První z nich je v pátek 1. října, kdy od 21 hodin zahrají skupiny UDG, Imodium a o5&Radeček. V Kulíkově kavárně v Táboře od 20 hodin hraje domácí formace Rubbish. Diskotékovou noc nabízí od 20 hodin táborský klub Milenium.

Už podeváté se v sobotu 2. října sjedou před budovou táborské Střední průmyslové školy historická vozidla. Zúčastnit se jízdy přes Čelkovice, Chýnov a Soběslav může každé vozidlo, které splňuje podmínku pro označení veterán a je v pojízdném a technickém stavu. Start od školy je 9.30, prezentace od 8 hodin. Od 15.30 budou vozidla k vidění na Žižkově náměstí v Táboře, kde budou vyhlášeny i výsledky o nejlepší vozy.

V botanické zahradě VOŠ a SZeŠ v Táboře se počtvrté uskuteční Den zvířat v botanické zahradě. Připraven bude program zejména pro rodiče s dětmi. Pro děti jsou přichystány různé soutěže a možnosti výtvarného tvoření, v areálu botanické zahrady bude umístěno i několik hospodářských zvířat. Začátek je od 10, konec v 16 hodin. Návštěvníci si vyzkouší poznávat zvuky některých zvířat, naučí se rozeznávat podle vůně a hmatu různé předměty, vytvoří si zajímavé obrázky zvířat nebo své znalosti otestují ve formě znalostního testu. Ti zručnější si mohou vyrobit a domů odnést ptačí budku nebo krmítko. Den zvířat v botanické zahradě každoročně navazuje na Mezinárodní den zvířat, který byl stanoven na den výročí úmrtí sv. Františka s Assisi († 1226) v roce 1931.

Není drak jako drak. To je pohádka pro děti, kterou divadlo Kuba sehraje od 15 hodin v bechyňském kulturním domě. Vstupné je 35 korun.
Festival alternativní a tvrdší rockové hudby a divadla Ice Lit Fest se koná od 16 hodin v nadějkovském kinobaru U Kostela. Vystoupí na něm DJ Bobeš (cat noir), Mýtus L´Estranger (divadlo), Pau in town (psychedelic rock), Coma hepatis (hardcore Bechyně), V.T.I.P. (alternative crossover Praha).
Heligonkáři František Hadač, Václav Rubáš a bubeník František Zasadil coby skupina Veseláci zahrají od 19 hodin v chotovinském kulturním domě.
Pekelná jízda se potřetí rozjede od 19 hodin ve vožickém Bowling baru. Představí se na ní kapely Peshata, Prasátor a The Streetfighters.

Rockové kapely Bros n' Beasts a Goodfellas se vracejí do Tábora. Od 20 hodin vystoupí v klubu Orion. Vstupné je 50 korun. Skupina Tři sestry přijede zahrát do táborského Hotelu Palcát. Start je ve 20 hodin. V táborském klubu Milenium bude hodně bublin a bublinek. Od 20 hodin se tam uskuteční zážitková party Bubble Bang party. A zážitková party vás taky bude čekat při návštěvě táborského baru Envy, tentokrát zdravotnická.

V neděli 3. října se do botanické zahrady VOŠ a SZeŠ v Táboře po devíti letech vrací Výstava hub. Potrvá do pondělí a ve výstavních prostorách botanické zahrady bude umístěno několik desítek druhů jedlých i jedovatých hub. Další houby budou k vidění i v přírodním prostředí arboreta botanické zahrady. Součástí výstavy bude také poradna, kde mykologové pomohou určit donesené houby a poradí s problematikou týkající se hub.
Výstava hub se koná posedmé po devíti letech v táborské botanické zahradě, kde byl desetiletým sledováním odborného mykologa zjištěn vlivem rozmanitých podmínek výskyt téměř 350 druhů hub. A to jak běžných, tak i vzácných, jejichž výskyt je pouze v několika lokalitách republiky.

David Peltán