Na legendu českého rocku mohou milovníci tohoto žánru zajet v sobotu 13. června do vesnického hudebního klubu v Chotěmicích, kde od 20 hodin vystoupí Vladimír Mišík s ČDG.

Punkoví a hardrockoví fandové z Tábora mají svůj šálek kávy za humny. Druhý ročník festivalu Mezi Kozy Fest se uskuteční od 18 hodin na Kozím Hrádku v Sezimově Ústí. Představí se kapely Spank, Namo (L), Carvel, Propal-Butan a Dj Tygr.

Asi netřeba ani představovat kytaristu a zpěváka s chraplavým hlasem Jiřího Matyáše. S kapelou zahraje bluesové, rockové i jazzové klasiky v táborském jam clubu Poslední nota od 20 hodin.

Velký návrat na podium chystá chýnovská skupina Rathaus. Na fotbalovém hřišti v Chýnově spustí rockový nářez v 19 hodin a na pomoc si přizvala kapelu Fresh Band a rockového Dj Haja.

Z úplně jiného soudku však pochází mejdan Honey v táborském Mileniu. To se od 20 hodin rozduní hip hopem a r&b.

Víkend nepřijde ani o divadlo. S tvojí dcerou ne! Tak zní název humorné hry v podání ochotníků z Ražic, kteří vystoupí v sobotu 13. června od 20 hodin v nadějkovském Pohostinství U Jandů.

Kdo bude mít chuť na pohádku, může v 11 a 15 hodin navštívit zámek Červená Lhota, kde v sobotu 13. i v neděli 14. června divadlo Dell arte sehraje Popelku.

Mezi divadlem, hudbou a literaturou bude oscilovat slavnost pro děti i rodiče PlavBao na Sokolské plovárně v Táboře. Od 9.30 hodin se mohou zúčastnit soutěží, výtvarných dílen, zhlédnut divadlo, poslechnout autorská čtení i hudbu.

Těm nejmenším v doprovodu je určená i recesní akce v Sezimově Ústí. Zabrouzdat si Kozským potokem v maskách, to je Čochtan. Již šestý ročník je spojený s úklidem a soutěžemi břehu toku. Sraz je ve 14 hodin na kozím Hrádku.

Zasoutěžit si o ceny mohou návštěvníci Kuličkiády v Soběslavi. Začátek tradičního turnaje ve cvrnkání kuliček bez rozdílu věku je v 9 hodin v parku U Hlásky.

Neděle 14. června je zasvěcena pouti v Plané nad Lužnicí a Hrátkám na Hrádku. Ty se uskuteční na sezimoústeckém Kozím Hrádku od 15 hodin. V průběhu Zábavního odpoledne pro děti i dospělé účinkují divadélko MÚZIKA a divadélko DRUM BUM Soběslav. Nebude chybět ani dětská diskotéka, soutěže a hry pro děti.


David Peltán