Zatímco soběslavský Národ podzimní nabídku zatím drží pod pokličkou, veselský dům nic netají. Ve Veselí vystoupí dva profesionální soubory a jeden ochotnický. „Toto představení naši předplatitelé dostávají od nás jako bonus a za vstup neplatí,“ upřesnila ředitelka KD Marcela Rybářová.

To Bechyňští jedou bez předplatného, přesto se diváci mohou těšit na známé tváře. Přijede Bára Hrzánová s Radkem Holubem, do Veselí Karel Roden s partnerkou Janou Krausovou, do Tábora kromě dalších přijede herec a bývalý politik Milan Kňažko.

Milan Kňažko, Daniela Kolářová, Filip Blažek, Bolek Polívka nebo Hana Macuichová. To je jen zlomek herců, kteří na podzim vystoupí na prknech Divadla Oskara Nedbala (DON).

Do podzimní sezóny vstupuje divadlo s novým logem, které představilo před prázdninami, ale především s pořady, odrážejícími českou a moravskou divadelní scénu.

Ředitelka Linda Rybáková se svým týmem sestavila menu, kvůli němuž procestovali republiku. „Držíme se naší strategie, že chceme do Tábora přivést vždy to nejlepší, co se urodí na českých a moravských scénách. Osvědčilo se nám, že navštěvujeme generálky a i nejprestižnější české divadelní festivaly. Jejich hlavní program se pak hraje u nás v Táboře,“ říká ředitelka, která se za svou dobu působení v DON podílela na sestavení již třicátého předplatného.
Cestu do sálů ale nemají otevřenou jen abonenti. Vždy se několik lístků dostane i do volného prodeje.

„To je také naší strategií. Na jednotlivá představení proto lze dokupovat jednotlivé vstupenky, ovšem nikoli na pořady ze skupin pro malý sál,“ upozornila Linda Rybáková.

I letošní sezonu rozdělili do sedmi skupin. Nejširší nabídku poskytuje skupina A, v níž nechybí romantický balet ani tragická opera. A také monodrama Shylock, s nímž do Tábora přijede držitel Thálie 2016 Milan Kňažko a postaví se proti antisemitismu a terorismu.

Jak uvádí Veronika Drdáková z marketingu divadla, Kňažko nebude jediným oceněným hercem, jenž se na podzim v Táboře ukáže. Diváci budou sledovat i výkon Michala Isteníka, držitele Thálie i Ceny Alfréda Radoka. „Do třetice přijede držitel Thálie Radim Vizváry, který je výraznou osobností současného nonverbálního divadla v Evropě. Představí se autorským výstupem s názvem Sólo,“ upřesnila.

Místo pravidelně v divadle dostává i hudba. Jedna hudební lahůdka ukončí letošní rok. Atmosféru Vánoc v Táboře naladí koncert 70členného kanadského chlapeckého sboru. Zvláštní E skupinu v předplatném tvoří dětská představení. Do konce roku dostala celkem pět termínů.