Alternativně jazzová kapela Oswald Schneider vystoupí v pátek 11. června od 20 hodin u Taverny na Žižkově náměstí v Táboře. Budějovická rocková kapela Boule zahraje od 20 hodin ve Vesnickém hudebním klubu v Chotěmicích.

Na bluegrassovou hudbu můžete zajít do ATC Malý Jordán v Táboře, od 20 hodin hraje skupina The Shrot. Zbytek večera bude ve znamení početných party. Na d&b, jungle a breakbeat je možné zajít do táborského hudebního klubu Orion, kde najdete od 20 hodin Infratonic Pentatonicu s dj´s Satiwa, Error a Indian.

V táborském MP7 je další večírek Hey hooo s dj´s MIB a Deniello B. Start je ve 21 hodin. V táborském hotelu Palcát se koná od 20 hodin Pomaturitní večírek nejen pro maturanty. Klub Milenium v Táboře nabídne diskotéku Restart.

Sobota 12. června je doslova nabitá kulturou.

Multikulturní festiválek Babobabí léto začne svůj program už v 9.30 hodin výtvarnými dílnami pro děti na Sokolské plovárně v Táboře. V seznamu akcí můžete dále najít divadelní vystoupení, show, exhibice i hudbu a soutěže pro děti i dospělé. Festival trvá celý den. V Plané nad Lužnicí budou vstávat děti ještě dříve. Od 8 hodin se u rybářské klubovny budou konat dětské rybářské závody.

Chotěmický Vesnický hudební klub v sobotu nabídne vystoupení world music kapely Kuzmich Orchestra. Start je ve 20 hodin. V Želči u Tábora se těšte na zvířata, dnes už legendární ska kapela Sto zvířat zahraje venku na fotbalovém hřišti od 21 hodin. Podpoří je skupina Totální nasazení. Svoz z táborského vlakového nádraží vyráží v 19 hodin. Rockovou hudbu si můžete poslechnout v sezimoústeckém hostinci U Křivánků, kde od 20 hodin vystoupí Propal-Butan. Dozvuky soutěže jihočeských hudebních těles se uskuteční v táborském hudebním klubu Orion od 20 hodin. Představí se skupiny Make No Sense a The Rubbish.

Táborský klub Milenium pořádá od 20 hodin hned dvě akce – v hlavním sále zahrají Groove Dan&Friends plus Michael Burian, v FunBoardu se můžete hodit do klidu s chill out a lounge music. Red Alert No.2 je akce v herně Money na sídlišti Nad Lužnicí. Od 21 hodin se zdvihne vlna house, electra a d&b z rukou dýdžejské dvojky Cubase a Honzeek.

Již v pátek 11.června se ve třináct hodin otevřely brány festivalového areálu na letišti v Milovicích u Prahy a ze čtyř festivalových podií se na návštěvníky Festivalu Votvírák začal valit nepřetržitý proud muziky. Ve festivalovém programu, jenž čítá více než 70 kapel, se představí vedle sebe osvědčené legendy české a slovenské hudební scény jako např. Olympic, Arakain, Rytmus + Kontrafakt, No Name, Čechomor nebo Tublatanka, kapely, jejichž kariéra teprve stoupá vzhůru i několik vystupujících školního věku. Krom bohatého programu si budete moci vyzkoušet i různé adrenalinové či pouťové atrakce, skákací boty nebo si odpočinout u stánků s občerstvením, popřípadě ve festivalovém kině.Ti nejvytrvalejší si mohou protáhnout noc až do rozbřesku přímo v areálu festivalu třeba s dvojicí Lucaso & Uwa!

Neděle 13. června bude patřit dětem. Táborské Divadlo Oskara Nedbala uvede od 14.30 hodin klasiku pohádek – Popelku. Vhodné pro děti od 4 let.

David Peltán