PÁTEK:

*21 hodin, Kozí hrádek
Přijďte si poslechnout kapely Procrastination, Qýchodu, Němá Výčitka a Done and Gone na Kozí hrádek. Akce začíná ve 21 hodin večer.

SOBOTA:

* 8 hodin, Chýnovská jeskyně
Houbaři se mohou spolu s Pavlem Špinarem vydat za poznáním letních druhů hub Kladrubské a Pacovy hory. Sraz exkurze je v 8 hodin na parkovišti u Chýnovské jeskyně.

* 8 hodin, Tábor
V Botanické zahradě pokračuje prodejní výstava fuchsií, kterých tu můžete vidět přes dvě stě druhů. Výstavu můžete navštívit dnes a zítra od 8 do 17 hodin a ještě v pondělí od 8 do 16.30 hodin. Arboretum a expozice tropických rostlin, masožravek, kaktusů a sukulentů ve sklenících budou otevřeny.

* 9.30 hodin, Soběslav
Společná plavba zástupců měst na lodích ze Soběslavi do Plané nad Lužnicí zakončí festival Léto nad Lužnicí. Odjezd lodí od Paluby je v 9.30 hodin. Na lodích hraje skupina Domino, občerstvovací zastávka je v plánu na Jednotách. Příjezd do Plané nad Lužnicí se očekává kolem 16 hodiny, kde bude akce pokračovat zábavou se skupinou Čtyřválec ve sportovním centru.

* 11 hodin, Skrýchov u Malšic
Dnes si v obci dali sraz rodáci a bývalí žáci místní školy. Kromě setkání se sousedy je připraven i kulturní program, který zahájí svým vystoupením nejmladší rodáci. Dále sbor dobrovolných hasičů předvede na hřišti ukázku ze své činnosti, představí se malšické mažoretky a nebude chybět ani večerní překvapení. K tanci a poslechu zahraje kapela Sedmikráska. Po celý den bude v budově obecního úřadu přístupná výstava historických fotografií .

* 14 hodin, Nové Dvory
Oslavy 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Nových Dvorech se konají od 14 hodin na návsi. Po zahájení přijde na řadu ocenění členů SDH. Následovat budou Hasičské hry bez hranic pro pozvané týmy, nahlédnout budete moci do hasičského muzea i do kronik SDH. Pro děti je připraven doprovodný program. Večer se oslavy přesunou do kulturního domu Na Kovárně.

* 18 hodin, Želeč
V Obrazárně Špejchar se koná vernisáž výstavy původních československých politických plakátů z období padesátých let Venku jásot, za zdí krev. Současně bude představen výbor z díla malíře Gustava Porše Krajina prezidentů – Vysočina. V programu vystoupí bratr legendárního písničkáře Karla Kryla, Jan. Obě výstavy potrvají do 30. září .

* 20 hodin, Vlastiboř
Začátek prázdnin zahájí vlastibořští se skupinou Marathon. Taneční zábava, kterou pořádá TJ Vlastiboř, se koná v kulturním domě.

* 20 hodin, Chotoviny
Folk-rocková skupina Táborská Bašta se na vás těší na pouťové zábavě v restauraci U Slunečků. Pokud bude příznivé počasí, bude tato akce venkovní.

* 20 hodin, Tábor
Společenské centrum univerzita zve na koncert kapely Ozzy Osbourne – Revival Band Tábor. Jako host vystoupí skupina Garant.

NEDĚLE:

* 18 hodin, Soběslav
Hudebně literární seskupení HAMAVE zve všechny příznivce krásné hudby na svatopetrský koncert. Koná se od 18 hodin v kostele sv. Petra a Pavla.