Pořadatelem setkání a koncertu byla Arcidiecézní charita Olomouc, která účastníkům setkání přiblížila život chudých lidí na Haiti.

Vrchol s Rebeccou

Na koncertu pro Haiti, jenž byl jedním z vrcholů setkání a na kterém vystoupila americká křesťanská zpěvačka Rebecca St. James, se konala sbírka na pomoc Haiti. Do 30 úředně zapečetěných pokladniček se vybralo 243 319 Kč.
V rámci celého setkání rovněž účastníci odesláním zprávy DMS Haiti prostřednictvím mobilních telefonů podpořili Haiti částkou 64 179 Kč, což odpovídá 2377 SMS zprávám.
Ve stanu Arcidiecézní charity Olomouc se účastníci seznámili s historií a současností Haiti, s projekty, které tam Charita realizuje – Daruj střechu nad hlavou, Čistá voda pro Baie de Henne a Adopce na dálku-Haiti.
Účastníci setkání zhlédli film Světlo pro Haiti kameramana Martina Strouhala, fotografie Václava Keprta a malíře Jiřího Látala z cesty na Haiti. Součástí programu byl také pořad Marka Ebena Na plovárně s Romanem Musilem.
Na účastníky setkání čekaly dva workshopy. První - Piráti z Karibiku – díl IV., přiblížil život Haiťanů ve farnosti kněze Romana Musila v Beie de Henne a v hlavním městě Haiti Porto au Prince. Hostem druhého workshopu byl bývalý kandidát na prezidenta Haiti Pierre Armand, který usiluje o řešení zoufalé situace obyvatel nejchudší země západní polokoule.
Hovořil o kořenech chudoby a neutěšené situaci ve své zemi, o roli nevládních organizací i státních institucí. Ocenil práci Romana Musila, který ve farnosti Baie de Henne už po tři roky působí jako český misionář řádu oblátů.
„Děkujeme dobrovolníkům, kteří zajišťovali na setkání program Haiti, a všem lidem, kteří nějak přispěli na zmírnění chudoby haitských obyvatel,“ řekl pracovník olomoucké Charity Martin Zamazal.

Tsunami v Solnici

„Lidé se zajímají o osudy strádajících, kteří bydlí na druhé straně planety,“ tvrdí pracovnice s migranty Táňa Boušová z Diecézní charity Č. Budějovice.
„Chystáme výstavu a koncert, abychom přiblížili život obětí tsunami v Asii. 25. října se v českobudějovické Solnici koná Večer pro Srí Lanku. Po vernisáži fotografií Petra Šilhánka z Asie zahrají folkoví zpěváci Pavel Kavka s Petrou Dvořákovou a vystoupí kapela Bonsai 3. Vstupné bude volné,“ slibuje Boušová.