Malý domek, stojící přímo u schodů do Zářečí, koupil před třemi lety a začal ho rekonstruovat. Pokud se sem dostane jednou za dva měsíce, tak je rád. „Mám pořád hodně práce. Ale díky bohu, můžu-li, do Bechyně jedu, byť jen na dva dny. Když nehraju v divadle, nebo netočím Vztahy,“ svěřil se nám Kačer.
On i jeho manželka, herečka Nina Divíšková, jsou mezi bechyňskými obyvateli velmi oblíbeni a asi i proto, že hlavně Jan Kačer má k lázeňskému městečku vztah už od svých mladých let. Vystudoval zdejší střední keramickou školu a od té doby do Bechyně jezdil za přáteli, nebo jen na výlety a občas i do zdejších lázní.
„On je takový skromný, hrozně příjemný. Občas je vídám s paní na procházce, nebo ve městě na nákupech. Teď tu byl asi před čtrnácti dny tak na týden, jinak jsou tu občas jejich děti a vnoučata,“ prozradila jedna z obyvatelek Bechyně.
Samotného Jana Kačera místní obdivují také proto, že si pořídil venkovské sídlo v místě, které pro staršího člověka není zrovna příliš ideální. Stojí uprostřed bechyňských schodů, které vedou z města dolů do části Zářečí. Domek je bez příjezdové cesty a veškeré nákupy a další věci, se sem musejí donášet ručně. Herec je, ale zdá se, v dobré kondici a sejít a zase vyjít téměř stovku schodů, které k jeho domku vedou, mu velké problémy zřejmě nedělá.
Jan Kačer ale není jedinou známou osobností, která do Bechyně jezdí.
Svou chalupu tady mají například: ministr financí Miroslav Kalousek, herec Jan Šťastný a jezdí sem i moderátorka Lenka Hornová, jejíž partner, se kterým má dokonce miminko, právě odtud pochází.