PÁTEK:

• 19 hodin, Tábor
V pátek si můžete dojít poslechnout do táborského Hotelu Palcát Magdu Malou, Martina Maxu, Vlastimila Harapese, Marcelu Březinovou, Kamélie, Lukáše Kumprichta a další. Moderování se ujme Vladimír Hron. Benefiční koncert s názvem Srdeční záležitosti je zaměřen na podporu nadace Magdy Malé, která se zaměřuje na týrané matky s dětmi. Součástí koncertu bude i módní přehlídka značky Dianora a Dita Tábor. Začátek akce je naplánován na 19. hodinu, vstupné činí 250 korun.

SOBOTA:

 • 8 hodin, Tábor
V sobotu Táborští zahájí tradiční Havelský trh na Žižkově náměstí. Začíná v 8 a končí ve 13 hodin.

• 9 hodin, Soběslav
V Rožmberském domě můžete ještě dnes a zítra navštívit probíhající podzimní výstavu hub. Uvidíte okolo 270 druhů hub a po celou dobu výstavy vám bude k dispozici houbařská poradna, kterou vede mykolog Pavel Špinar. Otevřeno je po oba dny od 9 do 12 a od 13 do 18 hodin.

• 9 hodin, Chotoviny
Chotovinský podzimní trh spojený s podzimní výstavou se koná dnes a pokračuje i zítra v kulturním domě a přilehlém prostranství. Součástí výstavy bude výstava hub, své výrobky bude prezentovat Rolnička Soběslav. Otevřeno je v sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 14 hodin.

• 9.30 hodin, Tábor
Zavítejte do malého sálu Střelnice, kde se bude konat bleší trh. Až do 16 hodin tu můžete nakoupit šperky, kabelky, knihy, sportovní potřeby, oblečení, zařízení do kuchyně a další. Výtěžek bude věnován na podporu Domácího hospice Jordán.

• 10 hodin, Bechyně
V kulturním domě od čtvrtka pokračuje 25. dílna středoškolské dramatiky a mladého divadla Nahlížení. Přehlídková část akce je volně přístupná veřejnosti. Své inscenace dnes představí divadelní soubory ZUŠ Turnov, ZUŠ Uničov a ZUŠ Trnka Plzeň. Následovat budou od 14 hodin dílny (samostatná práce účastníků) a od 16.30 hodin diskuse. Nahlížení bude pokračovat ještě v neděli od 9.30 hodin doplňkovým představením. Závěrečné nahlédnutí a ohlédnutí za Nahlížením se odehraje v čase od 11 do 12 hodin.

• 14 hodin, Tábor
Zajímají vás dějiny táborského pivovarnictví? Potom přijďte ve 14 hodin před muzeum na Žižkovo náměstí. Čeká vás sobotní vlastivědná procházka s Josefem Makočem, který vám o táborském pivovarnictví mnohé prozradí.

• 19.30, Tábor
V děkanském kostele na Žižkově náměstí se uskuteční koncert, na němž se sejde na 90 účinkujících. Je pořádán u příležitosti Roku české hudby, který připomíná výročí českých skladatelů, hudebníků, interpretů a významných hudebních těles spadajících do let zakončených čtyřkou. Pro příklad: skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Leoše Janáčeke nebo pražský symfonický orchestr, který vznikl v roce 1934. Nejprve se představí pěvecké sbory Sonit Písek a Milevský smíšený sbor Missa Brevis, Po sborech dostane prostor Písecký komorní orchestr. Na závěr všichni účinkující společně zahrají a zazpívají skladbu od Jiřího Pavlici Misse Brevis Pastoralis.

• 20.30 hodin, Mladá Vožice
Na rockové zábavě v bowling baru zahraje skupina Los Čertos, která to umí pořádně roztočit. Neváhejte a přijďte se pobavit. Vstupné za 79 korun bude každému vyměněno za bowling na dvě hodiny v hodnotě 360 korun zdarma.

NEDĚLE:

• 10 hodin, Tábor
Podzimní akce zaměřená na lidová řemesla, dýně a prodej od drobných pěstitelů a výrobců se uskuteční v táborské restauraci Střelnice. Pro dospělé jsou připraveny workshopy na témata podzimní vazby, výroba šperků, zavařování, zpracování a výroba z bylin a pro děti tvořivé dílničky. Nebude chybět výroba halloweenských dýní, strašidel všeho druhu a mnoho dalšího. Pro děti je od 14.30 do 18 hodin nachystán strašidelný halloweenský maškarní bál, jehož součástí budou soutěže a také vyhlášení nejlepší masky. A ještě jedna dobrá zpráva pro děti. Po celou dobu akce budou mít zmrzlinu zdarma.

 • 14.30 hodin, Tábor
Divadlo Husa na provázku z Brna zahraje v táborském Divadle Oskara Nedbala podvraťáckou pohádku Dášeňka aneb psí kusy – haf! Děti se tak dozví, jak si Karel a Olinka pořídili štěně, jak ho učili chodit, štěkat a další psí kusy. Prostě bude psina za všechny dobr-money.