Festival Mr.Jazz Jr. bude dnes od 19 hodin v táborském klubu Milenium hostit jazz trip–hopové Lanugo, groo〜ve jazzové MED s Lenkou Dusilovou či slovinského blues〜mana Paula Batto s pianistou Ondřejem Křížem.

"Mimořádným hudebním zážitkem tohoto ročníku bude skupina Lanugo, která je asi nejlepší jazzpopovou kapelou v současné době v Česku. Za duši Lanuga můžeme považovat zpěvačku Markétu Foukalovou. Její hlas je funkční, civilní, neafektovaný a přitom jasný jako ostatní kapelní nástroje. Dále uslyšíme ljublaňského rodáka Paula Batta v jeho autorském jazzovém recitálu a jazzrockovou érou inspirovanou instrumentální formaci MED,“ říká dramaturg festivalu Max Bluebaloo. Kapelu MED, v níž působí i část táborské kapely Černý mosty, na festivalu doprovodí zpěvačka z jejich debutového alba Dirty Movie Music Lenka Dusilová.

Hráli i s Pilarovou

Mr. Jazz Jr. je nepravidelnou mezinárodní přehlídkou jazzových a jazzu se dotýkajících stylů. Festival představuje mimořádné hudební projekty s „krátkou životností“, kterých během roku vznikají a zanikají desítky. Jejich působení je krátké z důvodů komercionalizace naší hudební scény a malého prostoru pro alternativní umění a avantgardu.

Umělci, kteří vystoupí, se opět pohybují mezi žánry. Tentokrát mezi jazzovou, rockovou hudbou a popem.
Všichni interpreti se mohou pyšnit zajímavými spoluprácemi. Markéta Foukalová zpívala s Michalem Pavlíčkem, Prokopem, Kamilem Střihavkou i Evou Pilarovou či MadFinger. Členové MEDu s Romanem Dragounem, Ladislavem Gumou Kulhánkem, Yvone Sanchez, Jaromírem Honzákem, Davidem Kollerem, Martinou Balogovou a dalšími. Letos skupina dokončuje spolupráci na celovečerním dokumentu Rok na vsi režiséra Jany Míky mladšího. Bluesmana Paula Batto a pianistu Ondřeje Kříže netřeba v Táboře představovat. Battův zpěv a hra na kytaru rozechvěje každého. Pokud diváka neodrovná on, tak Kříž svou emotivní hrou určitě.

„Letos jsme museli pracovat s nízkým rozpočtem, proto se přehlídka odehrává v jednom dni. Byla by škoda tuto ojedinělou událost neuskutečnit a zklamat pravidelné příznivce tohoto žánru. Mohla vzniknout díky vstřícnosti klubu Milenium a nadšení členů sdružení Fest 2004,“ popsal producent festivalu Martin Tlapa. Jako každý rok předsálí klubu oživí jazzem, latinou i acid jazzem z vinylových desek Dj Mushroom.
Mr.Jazz Jr. navazuje na přehlídky Drum´n´Bass, které se v Táboře konaly v 90. letech. Vstupné je 130 korun na místě, v předprodeji pensionu Alfa je za 100 korun. Studenti zaplatí 60 korun.

David Peltán