Pro páteční odpoledne si táborské Husitské muzeum připravilo pořad o Janu Žižkovi, od jehož smrti ve čtvrtek uplynulo 588 let. Při komentované prohlídce expozice Husité vám historik Zdeněk Vybíral odpoví na otázky, zda byl Žižka krvežíznivým lapkou i jak to bylo s jeho slepotou.

Večer od 20 hodin pokřtí soběslavská kapela Nápady (dříve Dětské nápady) nové album Pexeso. Příznivci a fanoušci se sejdou v táborském klubu Bardo, kde kapela zároveň zahraje se skupinou The Drain. Koncert dua Phil Shoenfelt a Pavel Cingl se koná od 20 hodin v táborské hospůdce Na Sadech. Skladatel a spisovatel Shoenfelt je ostříleným hudebníkem, jehož můžete znát z velkých kapel jako Nick Cave & Bad seeds. Máte-li rádi hudebníka Toma Pettyho, pak vás potěší táborský Recykle music bar, kde od 21 hodin hraje jeho revivalová skupina.

V sobotu od 9 hodin začíná v chotovinském kulturním domě dvoudenní prodejní přehlídka pěstitelských skvostů. Ve stejný čas začne v táborském hotelu Palcát taneční party, neboli již 14. ročník Velké ceny Tábora. Soutěžit se bude ve standardu i latině. V bechyňském kulturáku čeká na malé diváky pohádka O ošklivém kačátku. Od 10 hodin je sehraje divadlo Div a Dílo.

Od sezimoústeckého hotelu MAS vyrazí ve 13.30 hodin expedice s názvem Od pumpy k pumpě. Hana Kazatelová s vámi obejde všechny pumpy v Sezimově Ústí II, které kdysi bývaly oblíbeným zdrojem pitné vody, ale také místem kde se tak hezky klábosilo.
V zoologické zahradě na Větrovech můžete prožít celou sobotu. Konat se bude benefiční akce Den bílé hole, připraveny jsou úkoly a soutěže pro děti i dospělé.

Spanilá jízda a podzimní projížďka Táborskem s odpolední Locking Road Show nejen pro tunery a jejich navigátory - Uzamykání silnic, se uskuteční od 14 hodin na letišti Všechov. Ukončení akce a vyhlášení vítězů se pak odehraje v restauraci Zárybka v Zárybničné Lhotě a následně i klubu Kotnov. Od 14 hodin se v Husitském muzeu v Táboře uskuteční hravé odpoledne pro děti nazvané Nesmrtelný Žižka. Děti si budou moci vyzkoušet chůzi s páskou přes oko nebo i válečnou strategii.

V dražickém KD se v sobotu rozjede tradiční festival tvrdé rockové hudby Ratata Fest. Svozy z táborského nádraží odjíždějí v 19 hodin. Ve stejný čas začne v Recykle music baru první divadelní představení. Volba padla na divadlo Vryt, které přiveze vlastní hru Venuše, Země, Mars. Na noční koncert vážné hudby se pak můžete vydat do kostela na náměstí Mikuláše z Husi v Táboře. Začíná se ve 20 hodin. Ani to však není všechno, neboť svůj šálek kávy připadají skupiny Apostate, Noostrak a Born Again, a to v táborském klubu Orion, ve 20 hodin.

V neděli dopoledne si můžete vzpomenout na své zdraví a hned pro něj také něco udělat. Během dopoledne (8 – 12 hodin) při farmářském trhu na Komoře na Sídlišti nad Lužnicí se můžete dozvědět, co udělat, abyste si své zdraví ochránili, jak předcházet potížím. Na místě vám změří tlak, cholesterol nebo cukr. Dny zdraví pak doplní svým kulinářským uměním mistři kuchyně, celkem se představí tři, první již v 9 hodin. A protože ke zdraví patří i sport, nebude chybět ani sportovní program. Večer pak svůj program přiveze do Divadla Oskara Nedbala dechová hudba Straňanka ze Slovácka. Začátek je v 19 hodin.

David Peltán