V pátek v 19 hodin začne v bechyňské Klášterní zahradě dvoudenní Jazzfest. Během pátečního večera vystoupí skupiny Vinohradský kvintet, Jazz in Out, Tam - tam orchestra, Tarapaca jazz Band a o závěr večera se postará electrojazzový deejay Iron man.
Sobota bude nejdříve patřit básníkům Etiene, Levi, F.Štěchovi a básníku Ticho. Ti vystoupí v 17 hodin. Štafetu převezme první sobotní jazzová skupina Císař band. Pokračovat dále budou Maňana, Jam4U a Lanugo. Program uzavře Dj eliman.
"Festival se koná v krásné Klášterní zahradě už to je pozvánka. K poslechu bude hrát kvalitní hudba a zajisté bude i příjemná atmosféra. Velké plochy například vybízejí k házení si talířem a další relaxaci. Upozorňuji jen, že se v zahradě nebude smět přespat. Nocleh lze objednat v penzionech a ubytovnách nebo je možné přespat u řeky ve stanu," řekl vedoucí Kulturního střediska Štěpán Ondřich.
Pro návštěvníky bude na festivalu dále připravena čajovna, antikvariát městské knihovny, výstava, různé hry a samozřejmě občerstvení. Vstupné na akci je 300 korun na místě a 250 korun v předprodeji. Ten probíhá do pátku v cafe baru U Hrocha, Městském muzeu, Infocentru a na telefonním čísle 606 911007. Lístek lze zakoupit pouze na pátek, kdy stojí 150 korun, nebo jen na sobotu za 180 korun.

Od jazzu k rocku
Během soboty proběhne v lesoparku Pintovka již osmý ročník Táborské rockové mapy, která se vrací do kolejí přehlídky táborských skupin. Festival odstartuje ve 14 hodin skupina z táborského Gymnázia Pierra de Coubertina The Feedbackers. Ty na podiu vystřídá kapela Kocovina. Po jejich vystoupení přitvrdí formace To be delirious. Trochu humorných textů a pop popu přinese Vryt. Následovat budou skupiny Boomerang, Yemi Deset, Veena, Peshata, legenda táborského punku Qýchodu a neméně zvuční death metaloví F.O.B.
"Na podium Táborské rockové mapy se vracíme po šesti letech. Poprvé v Táboře představíme našeho nového zpěváka Tomáše Blažka, který před dvěma lety vystřídal Petra Bínu. Zahrajeme písně z minulého alba Hra na doktora, ale návštěvníci se dočkají i průřezu starších skladeb. V současnosti připravujeme novou desku, nějaké novinky z ní možná představíme už na festivalu," poznamenal kytarista skupiny Peshata Martin Mareda.
Vstupné na festival je do 16 hodin 120 korun na celý den, od 16 hodiny je vstupenka za 150 korun. Děti do deseti let v doprovodu rodičů, maminky s kočárkem a senioři mají vstup zdarma.
"Při několika minulých ročnících jsme se snažili mít na festivalu nějakou hvězdu, ale pozitivní efekt to nemělo. Naopak, akce se pohybovala v červených číslech a odrazilo se to i na ceně vstupenky. Letos jsme se v dramaturgii vrátili zpět k původnímu záměru, tedy dát příležitost táborským kapelám," vysvětlil pořadatel Luboš Kocourek.
Táborská rocková mapa probíhá od roku 2001. Festival se zaměřuje na rockovou, punkovou, funkovou, folkrockovou i alternativní hudbu.

Zavlnit se můžete jít do Milenia
V sobotu proběhne v táborském hudebním klubu Milenium třetí ze série r&b a hip hop party Honey, tentokrát s podtitulkem Radost Fx Bounce night. Start je ve obvyklých 20 hodin a v průběhu večera vystoupí deejayové Noir a Jorgos. Oba jsou členové nejaktivnějšího deejayského tria War Trak Posse (Jorgos, Noir, Kolack). Lze tedy očekávat pestrý hudební mix plný rapu, r&b, funku a možná se dostaví i rock&roll.
Na Honey nebude tradičně chybět tombola a soutěže o oblečení, projekce klipů či tanečnice. Návštěvníci, kteří používají na mobilním telefonu tarif Bav se, mají vstup zdarma. Ostatní zaplatí 70 korun.


David Peltán