Pátek

• Bechyně
Až do 19 hodin bude otevřené letní koupaliště. Provozní doba ani vstupné se nemění. Zůstávají na stejné výši.

• 15.30 hodin – Veselí nad Lužnicí
Na náměstí T. G. Masaryka začínají dvoudenní Veselské slavnosti. Po zahájení vystoupí taneční orchestr místní umělecké školy. V 17 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert Nezmarů, poté bude jízda z kopce na čemkoliv a v 19.30 zazpívá Anna K a band. Další program pokračuje až do 2 hodin.

• 16 hodin – Nadějkově
Ornitolog František Vališ a Josef Jahelka zvou na tradiční vítání ptačího zpěvu. Sraz je v 16 hodin na Farské zahradě. V 18 hodin zasednou v kině místní zastupitelé. Od 20 hodin se zábava přemístí do hostince, kde začne pouťová zábava. O hudbu se postará C&W kapela Starouš Band.

• 17 hodin – Bechyně
V Městském muzeu v Bechyni začne vernisáž výstavy Obklady, depoty, obětiny…Garantem expozice je Ondřej Chvojka z Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a Rudolf Krajíc z Husitského muzea v Táboře. Při výstavě, která potrvá do 15. září, se uskuteční i přednáška pro veřejnost.

• 17 hodin – Tábor
V Galerii U Radnice začíná výstava renomovaného sochaře a restaurátora Petra Váni nazvaná Příběhy soch. Návštěvníci uvidí nejen autorovy sochy, ale i dokumentační skicy, plány, kresby a fotografie. Příchozí si tak utvoří celistvý obraz o procesu tvorby sochy. Komentovaná prohlídka s autorem se koná v sobotu ve 14 hodin.

• 17 hodin – Tábor
Baogalerie otevírá výstavu, při níž uvidíte kresby, malby, linoryty, suché jehly či masky a animované filmy, které vznikaly při pátečních výtvarných dílnách pod vedením Juraje Horvátha a Ivany Blažkové a hostujících výtvarníků či animátorů.

• 20 hodin – Chotěmice
Ve Vesnickém hudebním klubu Chotěmice zahraje skupina Traband.

• 21.30 hodin – Dírná
Obec uspořádala letní zábavu pod širým nebem na náměstí. Zahraje rocková skupina Parkán ze Strakonic. Pokud bude pršet, akce se přesune do společenského sálu.

Sobota

• 10 hodin – Bechyně
Kouzelný zvoneček je název představení pro děti, který se uskuteční v malém sále kulturního domu. Hodná víla nadělí do vínku Kubovi kouzelný zvoneček, který splní tři přání. V pohádce uvidíte, jak s nimi Kuba naloží a jestli se mu také povede získat princeznu. Hraje divadélko Máma a Táta.

• 10.30 hodin – Dražice
Jawa klub Dražice pořádá 2. ročník srazu motocyklů československé výroby. Sraz je před kulturním domem. Výjezd stojů se koná ve 12.30 hodin. Za velmi deštivého počasí se akce ruší.

• 10.30 hodin – Pojbuky
Začne druhé setkání rodáků. Na programu je například mše svatá, oběd, přátelské posezení a grilování. V 19 hodin přijde na řadu taneční zábava.

• 13 hodin – Planá nad L.
Dnes můžete zavítat na Vodnický den do Plané nad Lužnicí. Letos jde již o sedmý ročník recesistické akce místních dobrovolníků. Od 14 hodin se otevře dětský ráj a od 16 hodin mohou soutěžit také dospěláci. Jsou pro ně připravené hry nad vodou i ve vodě. Během odpoledne nebude chybět dětská diskotéka, místní přehlídky, tvůrčí dílny a od 18 hodin zábava se skupinou MIDI music band.

• 13 hodin – Veselí nad L.
Na náměstí T. G. Masaryka začíná druhý den Veselských slavností. Zahájí ho kapela Veseláci, poté začne i tvořivá dílna, děti se mohou těšit na Veselou pouť, což je pohádkové vyprávění s maxiloutkami. Nebudou chybět ani Děti ráje od Michala Davida. Večer od 19 hodin pak zahraje Banjo band Ivana Mládka od 21 hodin Wohryzek band. Ve 22.15 hodin se můžete těšit na ohňovou show.

• 15.30 hodin – Tábor
Taneční odpoledne v rytmu Zumby pro holky a kluky se koná v dětském centru U Sovičky Soničky.

• 14 hodin – Nadějkov
Na místním fotbalovém hřišti odehrají nejdříve zápas děti proti rodičům, v 16 hodin nastoupí dospěláci.
To však není vše, co se v obci děje. V rámci Víkendu otevřených zahrad můžete navštívit zámecký park. Komentovanou prohlídkou provede Jana Kohlová, autorka návrhu na rekonstrukci parku. Sraz je ve 14 hodin na Farské zahradě.
Ve 20 hodin v sále hostince U Jandů uvidíte loutkové představení „Černej kocour".

• 20 hodin – Chotěmice
Ve vesnickém hudebním klubu bude koncertovat Václav Koubek s kapelou.

• 21 hodin – Tábor
Od 21 hodin ožije historická část Tábora. Pod hvězdami zde až do půlnoci vystoupí kejklíři.
Program se uskuteční na Střelnici, v Pražské ulici, na Tržním a Žižkově náměstí i na Velkém šanci. Právě tam můžete vidět hadí ženu, která předvede orientální tanec, pohádku O princezně Zubejdě či Aladina na létajícím koberci. Nebudou chybět živé sochy, noční čtení pohádek ani fakír a orientální žonglér.
Tržní náměstí nabídne pohádku O červené Karkulce, Žižkovo náměstí zase Hrnečku vař či O perníkové chaloupce.

• 21 hodin – Tábor
V music clubu Nyx Tábo, který se nachází v hotelu Palcát. Párty která nenechá v klidu především fanoušky Depeche Mode, ale také dalších rockových kultovních kapel.

Neděle

• 8 hodin – Nadějkov
Už v tuto dobu můžete přijít do kostela na mši svatou věnovanou svátku Nejsvětější trojice.
Od 9 do 16 hodin se pak můžete vypravit na pouťovou výstavu starých pohlednic Nadějkova. V obřadní síni obecního úřadu uvidíte sbírku Zdeňka Urbana a práce dětí ze základní školy.
Od 14 hodin bude koncert Chrámového sboru Votice a od 16 hodin divadelní představení Dárek v podání Divadla Marky Míkové. V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční v kostele a divadlo v kinobaru.

• 9 hodin – Sezimovo Ústí
Na třetí ročník Lužnické šlapky, tedy spanilé jízdy po okolí Lužnice, můžete vyrazit v neděli ráno. V čele opět pojedou starostové Jiří Fišer, Martin Doležal i Jiří Šimánek. Jako doprovodný program uvidíte exhibici bikerů z Taboard.cz, kapelu Krýgl Boys. Start v 10 hodin a trasa měří přibližně 20 km. Sraz je na Husově náměstí v Sezimově Ústí.

• 11 hodin – Tábor
Občanské sdružení Hadasa Tábor zve na výlet do Nové Cerekve na slavnostní otevření synagogy, které se uskuteční ve 14 hodin. Vystoupí pěvecký soubor ZŠ Nová Cerekev a žesťový soubor Trumpet Tune. Odjezd vlakem z Tábora je v 11 hodin

• 14 hodin – Tábor
Během celého odpoledne si děti již od 4 let mohou vyzkoušet lezení na skálu, jízdu na kladce i umělou lezecí stěnu pro nejmenší. Akci u Modrého lomu směrem na Harrachovku pořádá RC Radost. Konec je naplánovaný na 18. hodinu.

• 15 hodin – Větrovy
Klub českých turistů a Divadlo mladých zorganizoval pohádku nazvanou Šípková Růženka Přesně v 15 hodin ji začnou hrát pod širým nebem u základů rozhledny Hýlačka na Větrovech.