První táborský open air neziskových organizací. Tak nazvali celodenní Summer Beach Hip hop party zakladatelé pořádajících sdružení Public Project a Taboard.
Místo konání, Sokolská plovárna, se již během sobotního slunečného poledne začínala měnit v malé festivalové městečko. Pořadatelé naváželi sníh na závodní rampu pro snowboardisty a lyžaře, DJové roztáčeli své vinylové desky s černou muzikou, stánky nabízely promo materiál zdarma, sprejeři pomalu načrtávali obrysy svých uměleckých návrhů, sportovní hřiště byla připravena a návštěvníci začinali plnit prostory plovárny.
„Zajišťovali jsme doprovodný program a podíleli se na celkové organizaci. Konstrukci rampy jsme připravili sami, lešení dodala firma a sníh jsme navezli ze zimního stadionu. Na rampu se přihlásilo třináct závodníků a vyhrál „Louda“ ze Strakonic,“ uvedl Miroslav Brož za Taboard.
Odnesl si nové boty, brýle, mikiny a jiné dary od sponzorů, mezi kterými byla firma Spitfire, Peace, 720, Orea Hotel nebo Ezekiel. „Vyšlo nádherné počasí, z mejdanu mám dobrý pocit,“ dodal. Nejlepší trik na rampě předvedl Martin Janda z Tábora a získal tak poukázku v hodnotě šesti tisíc korun na pobyt v Hotelu Dvořák.
„Celkem přišlo asi pět set lidí, také ze Strakonic i Č. Budějovic. Byla to úspěšná akce, jen škoda, že mohla být pouze do 23 hodin. Proto jsme pořádali pokračování v baru Vdova, kde jsme měli plno. Trochu mě mrzí, že řada lidí se chová nevděčně,“ zakončil jinak kladné hodnocení akce pořadatel David Snášel z Public Projectu.