Zda se mu to povedlo, můžete již brzy posoudit. Po dvou letech se totiž s bojujícími dívkami opět vrací do táborského divadla.

Děj historické komedie začíná na veselohru neobvykle, pohřbem kněžny Libuše. Vzhledem k technickým těžkostem s realizací smutečního aktu na jevišti, se ale odehrává mimo zorné pole diváka a vlastní děj tak začíná rozhovorem knížete Přemysla s vladykou Bivojem, vracejícím se z pohřbu. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty, která touží převzít místo kněžny. Při svém temperamentu a vášni neváhá k dosažení cílů použít jakékoli prostředky. Jaké to budou, zjistíte 6. října od 19 hodin v sále Divadla Oskara Nedbala.

Během hry se na scéně představí i další postavy českých dějin. Kromě Vlasty, Přemysla a Bivoje také kněžna Libuše a její sestra Kazi a dále Šárka a Ctirad. „Hra přináší hluboký a analyzující pohled na příčiny a podstatu Dívčí války z naprosto nového zorného úhlu a moje práce s charaktery postav strhne diváka svojí vroucností a upřímnou realitou. Tento rentgenový pohled je ještě navíc umocněn vysvětlením historického přechodu od starého k novému způsobu pohřbívání," říká o svém díle F. Ringo Čech.

Hrají: Sandra Pogodová, F. R. Čech, Mojmír Maděrič, Miluše Bittnerová, Roman Skamene, Petr Jablonský, Petr Martinák, Evžen Hájek, Pavel Novotný, Martha Olšrová, Tereza Šefrnová, Bedřich Maruštík, Martina Šťastná a další.

Pro předplatitele TD je ve věrnostním programu ABO bonus k dispozici 15 vstupenek na představení Dívčí válka.