Jazzová a bluesová hudba se dnes po několikaleté pauze vrací do táborského hotelu Palcát. Od 20 hodin se představí jazzový hammond kvartet Bluff Note. Repertoár tvoří skladby Theloniouse Monka a Waynea Shortera. Ty pak kapela dále rozvádí skrze improvizaci. Nedílnou součástí celého kolosu je rytmika postavená na hardbopu a grooveu, dynamickém rozpětí a přechody od tišších ploch k bouřlivé expresivitě.

Pátek 26. března máte od 17 hodin možnost se v Obecní knihovně v Chotovinách setkat se spisovatelkou Stanislavou Nopovou, s niž se uskuteční beseda. Po skončení začne dětem Noc s Andersenem.

Od 20 hodin zahraje kytarista a charismatický zpěvák Jiří Matyáš s kapelou v táborském klubu Poslední Nota.

Snoubením vín a pokrmů pokračuje v hotelu Dvořák v Táboře druhý ročník Festivalu vína. Degustacemi vín provede místní sommelier Ladislav Makovec, o pokrmy se postará mistr kuchař Martin Svatek. Začátek je ve 20 hodin.

V rámci akce Restart Disco zavítá od 20 hodin do táborského klubu Milenium zpěvačka Inna. Je to první koncert v ČR. Večerem provázejí Dj Honza Průcha, Roman Anděl a Basslicker. V klubu MP7 v Táboře se od 20 hodin koná třetí pokračování party Pure Beat s dýdžeji Cubasem a Honzeekem.

Drum&basse night je připravená v táborském klubu Envy. Hrají DJ Masachr, Zbyszek a J.Coob Start je ve 21 hodin.

Svátek vína v Táboře vrcholí v sobotu 27. března v klubu Milenium prodejní přehlídkou vín a sýrů. Od 13 hodin můžete ochutnat mok z 25 vinařství, zhlédnout jedinečné vystoupení mistra sabráže – sekání sektů Kamila Prokeše či poslechnout předního českého sommeliera Branko Černého. Nebude chybět ani hudba a tombola.

Pyžamový bál. Název akce, která se koná od 20 hodin v sále OÚ v Dírné, zní přinejmenším zajímavě.

Punk rockové kapely Assort Plastic a ZakázanÝovoce vystoupí zahrají od 19 hodin v restauraci Bečvárna v Táboře. V podobném duchu se ponese také koncert skupin iDiOT PRiNCiP a Zoufale Sexy, které vystoupí od 19.30 hodin v hostinci U Křivánků v Sezimově Ústí. Jaksi Taksi, UDG a o5&Radeček je koncert kapel v KD Jistebnice. Začátek je ve 21 hodin.

V neděli 28. března čeká pohádka O Veliké řepě na ty nejmenší. Od 15 hodin ji v plánské obřadní síni MÚ sehrají místní ochotníci.

David Peltán