DNEŠNÍ AKCE

16.30 hodin
komentovaná prohlídka v táborském muzeu
Pokud máte čas, můžete vyrazit na další komentovanou prohlídku z cyklu „Záhady českých dějin v muzeu aneb pojďte klást dějinám otázky…" Tentokrát se bude věnovat historii a vysvětlení významu táborského městského znaku. Průvodkyně Lenka Zajícová a Petra Fetrová budou povídat i o realizaci od mistra Wendela Roskopfa, kterou můžete najít v gotickém sálu staré táborské radnice. Tento kamenný reliéf je unikátní uměleckým zpracováním nejen samotného znaku, ale také jeho ozdobného rámu.

20 hodin
Koncert v Táboře
Blue Effect zahraje známé hity v táborském Recykle music baru

20 hodin
20. ročník Bechyňského perlení
V kulturním domě začíná třídenní setkání klasických amatérských divadelních souborů
20.00 Zahájení (velký sál)
20.05 Černej kocour – ukázka (LSD Sudoměřice Josef Brůček – velký sál)
20.50 Tajemný hrad v Karpatech (DS Prácheňská scéna v Písku – velký sál)
22.10 Agamemnón (Divadlo Kámen Praha – malý sál)

20 hodin
Ples v Zálší
Na Obecní ples můžete přijít do kulturního zařízení v Zálší. K tanci a poslechu bude hrát
kapela B-Quintett. Bál zahájí vystoupení veselských mažoretek.

SOBOTNÍ AKCE

9 hodin
Bechyňské perlení
V kulturním domě druhým dnem pokračuje otevřené setkání klasických amatérských divadelních souborů. Na programu je inscenace Edudant a Francimor (DS Suchdolské divadlo o.s.), od 10.15 hodin Dotkni se stínu (Mýtus Bechyně, Brno), od 11 hodin Třetí věk (Divadlo bez zákulisí Sokolov), od 15.15 hodin Promiňte, pane Shakespeare, aneb Byl to skřivan (Komorní studio Áčko Benešov). Od 18.45 uvidíte hru Paní Fantomasová se zlobí (DS Bezchibi Brtnice) a od 20.30 hodin Pohřešované (DS Tyl Říčany)

13.30 hodin
maškarní v Ratajích
Zítřek bude v Ratajích patřit maskám. S malými dětmi můžete ve 13.30 hodin přijít do kulturního domu na dětské maškarní. Od 20 hodin se pak koná maškarní bál pro dospělé. Celý večer bude hrát skupina Spino.

15.30 hodin
karneval v Plané nad Lužnicí
Jitka Břečková ve spolupráci s městem pořádá v obřadní síni radnice karneval pro nejmenší. Pro děti jsou připraveny soutěže a písničky, vstup pouze v maskách, domácí buchty vítány

17 hodin
beseda v Nadějkově
Jindra Částková v nadějkovské čajovně popovídá o přírodě na Srí Lance. Tento ostrov má na svém území řadu národních parků. Některé z nich Jindra Částková také navštívila. V centru ostrova leží například národní park Horton Plains, kde se náhorní planina v nadmořské výšce kolem 2000 m každé odpoledne zalévá mlhou stoupající z hlubokých údolí. Oproti tomu národní park Yala, který bychom našli v jihovýchodní části ostrov, překypuje hojností zvěře. Mezi spatřenými druhy byli mimo jiné divocí sloni indičtí, či levharti.

18 hodin
turnaj v Kvasejovicích
V tento čas v knajpě U dvou čarodějnic vypukne tradiční turnaj v karetní hře prší.

20 hodin
Ples Sudoměřice u Bechyně
Místní hasiči připravili tradiční hasičský bál. Akce, na které všechny návštěvníky čeká například bohatá tombola, se koná v sokolovně. Večerem bude provázet skupina Contraband.

Ples v Kloužovicích
Zatančit a pobavit se můžete i také na hasičském plese v Kloužovicích. Ten se koná v hostinci U Basíků. K tanci a poslechu hraje Trio Klasik.

NEDĚLNÍ AKCE

10 hodin
Bechyňské perlení
Divadelníci vystoupí i zítra. Připravili si O vodníkovi Jakubovi aneb Nemají to čerti lehké (Divadélko Múzika) a posledním představením bude od 11 hodin Rupcajda a Laskavice (DS Vltavan Týn nad Vltavou).

14.30 hodin
Divadlo Tábor
S dětmi můžete přijít do Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Na jevišti uvidí pohádku Popelka … z krejčovského salónu. Jde o kouzelný příběh o chudé dívce v krejčovské variaci.

19 hodin
show v Soběslavi
V kulturním domě zhlédnete vystoupení Travesti revue Techtle Mechtle.