Pátek

8.30 hodin – Veselí nad Lužnicí
V malém sále kulturního domu se uskuteční 7. ročník turnaje v rapid šachu, který pořádá místní šachový klub v rámci memoriálu Karla Traxlera.

17 hodin – Bechyně
Pátek bude pro Městské muzeum v Bechyni velkým dnem. Po pěti letech otevřou expozici věnující se dějinám města a blízkého okolí. Návštěvníci si tak prohlédnou nejen archeologické nálezy, ale i historii místní Krausovy cihelny, vorařství, keramiku či zajímavosti o bechyňských technických památkách. Mezi nimi nebude chybět známý most Duha, lávka přes Smutnou a své místo zde dostane také Elinka a věci z osobní pozůstalosti Františka Křižíka. Stálá expozice se otevře v 17 hodin. Hrát bude jazzová kapela.

17 hodin – Nadějkov
Hostinec U Jandů zve všechny děti na oslavu Dne dětí za budovou hostince. Pro děti budou připravené různé soutěže a malé občerstvení zdarma.

18 hodin – Tábor
V pátek od 18 do 23 hodin si v Husitském muzeu můžete připomenout 590. výročí narození Jana Žižky z Trocnova. Otevřena bude nejen expozice Husité, ale také podzemí, gotický sál i věž Kotnov, která nabídne krásný pohled na noční město. Navštívit můžete i Galerii U Radnice. Uskuteční se zde Neformální komentovaná prohlídka k výstavě 115 poprvé a naposled.

19 hodin - Jistebnice
Pokud máte rádi ochotnická divadla, zavítejte od pátku do neděle do Jistebnice, kde se koná další ročník Jistebnického guláše. První den uvidíte inscenaci od nadějkovského souboru Fikar Kouzelné rukavice a po nich zahraje hru Psí život domácí Forbína. Sobotu začnou božejovičtí ochotníci představením Chyťte zloděje a dražičtí inscenací nazvanou Afrika. Nedělní program zahájí dětské představení Kolotoč pohádek, dále dvě hry od Forbíny. Dnes v kulturním domě začínají v 19 hodin, v sobotu ve 13 a v neděli v 10 hodin.

19 hodin - Tábor
Koncert pětadvacetiletého klavíristy, který se jmenuje Sean Chen, jednoho z nejžádanějších umělců současnosti. Na programu skladby J. S. Bacha, F. Chopina, C. Debussyho, M. Ravela a A. Coplanda. Vystoupí v malém sále Divadla Oskara Nedbala v rámci festivalu Americké jaro 2014 Akce je pořádaná ve spolupráci s Mezinárodní společností Antonína Dvořáka s městem Tábor.

21 hodin - Tábor
Koncert legendární rockové kapely Romana Dragouna Futurum ( Miloš Morávek – Emil Kopřiva – Jan Seidl – Jakub Michálek) v Recykle music baru.

Sobota

9 hodin – Sudoměřice u Bechyně
Už 125. výročí zahájení výuky v „nové" školní budově si připomenou Sudoměřičtí o tomto víkendu. Nejen bývalí žáci si budovu mohou prohlédnout v sobotu od 9 hodin. Uvidí expozice a také to, jak se škola změnila za poslední roky. Kromě toho se dočtou i zajímavosti z kroniky.

9 hodin – Veselí nad Lužnicí
Spolek přátel historie Veselí nad Lužnicí a okolí zve na klasickou historicko-uměleckou komentovanou procházku po náměstí. Návštěvníci se podívají do radnice, na faru, věže kostela i do podzemí. Průvodci zájemcům popovídají například o tom, jak se náměstí měnilo, dále o poštovní stanici, sochařské výzdobě náměstí i Weisově domě. Sraz před Weisovým domem.

11 hodin – Zálší
Chovatelské přehlídky, jezdecké ukázky, netradiční spřežení či ukázka blatského folkloru, dětské hry, ale také svezení na koních. To vše čeká na návštěvníky Dne koní v Zálší.

11 hodin – Horusice
Okrskové kolo soutěže v požárním útoku ke 110. výročí založení naplánovali na sobotu 31. května dobrovolní hasiči z Horusic. V 11 hodin se budou prezentovat závodící družstva a o hodinu později soutěž odstartuje. Bude se konat na louce po pravé straně ve směru od Veselí nad Lužnicí. Po vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční zábava se skupinou Wohryzek Band.

13 hodin – Jistebnice
Pokud máte rádi ochotnická divadla, zavítejte od pátku do neděle do Jistebnice, kde se koná další ročník Jistebnického guláše. Sobotu začnou božejovičtí ochotníci představením Chyťte zloděje a dražičtí inscenací nazvanou Afrika. Nedělní program zahájí dětské představení Kolotoč pohádek, dále dvě hry od Forbíny. Program pokračuje v kulturním domě i neděli v 10 hodin.

14 hodin – Tábor
Pohádkový les, soutěže, výtvarná dílna, promítání pohádek či skákací hrad. Takový program je na dni dětí v táborském hotelu Žižkovy lázně v Čelkovicích.

14 hodin – Želeč
Děti se také nebudou nudit v Želči, kde pro ně bohatý program připravili místní sokolové. Pokud bude hezky, akce se koná na hřišti, v případě deště se přesouvá do kulturního domu. Nejmenší si vyrobí motýlky a květiny z drátků a korálků, naučí se ubrouskovou techniku, vyrobí si píšťalku a zahrají si interaktivní hry. Odvážní si dokonce zastřílí ze vzduchovky a zacvrnkají si kuličky. V 16 hodin je na programu bubnování s facilitátorem Petrem Šušorem.

15 hodin – Chotoviny
Pokud si chcete v sobotu pohrát s kamarády, přijďte na hřiště. Koná se tu den dětí.

Neděle

9 hodin – Tábor
Pokud si chcete připomenout výjimečnou historii Jordánu, přijďte se podívat na stejnojmennou expozici do bývalé sladovny táborského hradu. Otevřeno je každý den od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

12 hodin – Veselí nad Lužnicí
Veselský domov dětí a mládeže připravil pro děti zábavné odpoledne. Od 12 do 18 hodin se v parku za kulturním domem mohou zapojit do různých soutěží a her. Návštěvníci také uvidí ukázky činnosti některých zájmových kroužků. Svůj program si připravili například veselští šermíři. V jejich podání tak uvidíte husitské vystoupení.

13.30 hodin – Přehořov
Dětský den pro malé obyvatele připravili v Přehořově. Zábavný program se uskuteční na hřišti pod kostelíčkem Sv. Anny.

13.30 – Rataje
Na dětské odpoledne můžete přijít i na hřiště v Ratajích. Nebudou chybět soutěže ani opékání špekáčků.

14 hodin – Sezimovo Ústí
Park před sezimoústeckým Spektrem se promění v Pohádkový les plný pohádkových postav. Děti dostanou kouzelnou mapu, podle které se vydají po jednotlivých stanovištích, kde budou plnit úkoly. Na konci je čeká sladká odměna a taky trampolína.

14 hodin – Tábor
Vyrazit se bavit můžete i do Lesoparku Pintovka v Táboře. Akce ve 14 hodin zahájí taneční skupina GR8 „Show-horolezci", poté přijde na řadu představení Povídání o pejskovi a kočičce, které nacvičilo divadlo SemTamFór . V 15 hodin zatancuje skupina „Disco mix" a v 15.30 hodin program uzavřou Pohádky do kapsy divadla SemTamFór.

20 hodin – Tábor
Sousedi je název komedie, kterou uvádí kino Svět. Tuhle větu si pravidelně opakují hrdinové drsné komedie, kteří žili spokojeně na idylickém předměstí. Ale jen do okamžiku, než se o dům dál nastěhovali milí, mladí, zábavní a bohužel také extrémně hluční vysokoškoláci.