Zazní melodie z Hvězdných válek, Hry o trůny, Schindlerova seznamu, Fantoma opery a mnohé další.

Koncert se koná v sobotu 14. září od 16.15 hodin na hlavním pódiu na Žižkově náměstí.

55 UMĚLCŮ V TŘEBONI

Orchestr Bolech absolvoval o posledním srpnovém víkendu své tradiční soustředění. Tentokrát se uskutečnilo v Třeboni, kde se sešlo přesně 53 hudebníků a 2 dirigenti za účelem vylepšení orchestrální hry a především pro secvičení nového projektu.

Díky krásné spolupráci s Městem Třeboň všichni účastníci mohli zkoušet v malebném Divadle Josefa Kajetána Tyla, kde měli po celou dobu soustředění k dispozici pódium s výtečnou akustikou. Kromě toho úřad nabídl hudebníkům i možnost parkování, což je v historické části města vždy problém.

Poděkování patří i Hotelu Zlatá Hvězda, který nasytil všechny hudebníky a poskytl nádherný sál „Hejtman“ pro společenské akce.

Kastelán Státního zámku Třeboň Vít Pávek nám též skvěle posloužil. Kromě toho, že celý orchestr ubytoval v zámeckém hostelu, měl

i hlavní zásluhu na uspořádání koncertu na konci soustředění, což je pro Bolech jistá tradice i dárek všem spolupracujícím organizacím.

Koncert se konal na Malém nádvoří Státního zámku Třeboň od 15.30 hodin odpoledne.

KASTELÁN A PŘEDTUCHA

Při chystání koncertního prostoru kastelán Vít Pávek vzkázal: „Dejte na plac ty židle pro lidi všechny. Vy to asi nevíte, ale chystá se sem spousta návštěvníků“. A opravdu. Než umělci spustili, nádvoří bylo úplně plné, přišlo kolem 200 posluchačů. Těsně po půl čtvrté dirigent Jiří Sycha přivítal přítomné a osvěžující řečí nachystal úvod koncertu.

DĚLBA PRÁCE

Později se o dirigentskou taktovku podělil s novým spolupracovníkem, mladým a nadějným dirigentem Janem Pavlem Černým, který se představil celkem ve třech kusech. Největší aplaus publika si vysloužily skladby „Tennessee“ z filmu Pearl Harbour (dirigoval J. P. Černý) a samozřejmě „Piráti z Karibiku“ (dirigoval J. Sycha). Po přídavku vyskládaném z westernových melodií nestárnoucího Ennia Morriconeho si orchestr vysloužil opravdu dlouhý aplaus vestoje. Díky za všechno, Třeboni.

Bolech se nyní v současném projektu věnuje filmovým melodiím, který zahrnuje celkem 10 skladeb. Čtyři z nich již naši příznivci mohli slyšet na Táborských setkáních před třemi lety. Nyní v rámci mezinárodního historického festivalu, který se letos dočkal již 28. ročníku, přibylo dalších 6 kousků, a tak se posluchači na letošních Táborských setkáních mohou těšit na další várku skvělé filmové muziky.

Petr Vobora