Celodenní akce zaměřená na rodiny, kam je vstupné dobrovolné, začne v 10 hodin dobrodružnou hrou po Starém Městě. Jmenuje se Srdcový erb a je na motivy stejnojmenné knížky, kterou 
v pořádajícím táborském nakladatelství Baobab vydala Ivana B. Englmaierová.

„Účastníci nahlédnou do útrob Staré táborské radnice, zahrát si budou moci malou poznávačku v Husitském muzeu," řekla za pořadatele Tereza Horváthová. Vše potřebné se zájemci dozvědí pod lipou na náměstí, kde budou dílny s výtvarnicemi Evou Volfovou, Michaelou Kukovičovou a Ivou Englmaierovou.

Odpoledne otevře ve 13 hodin pouliční herec Tonda Novotný s kusem Nejkrásnější narozeniny, v 15 hodin následuje hra Větrná republika od Divadla od plotny a v 17 hodin Kouzelná kulička s Janem Brůčkem a Vojtou Vrtkem.

„Mezitím je připravená řada malých potěšení: knihy k listování i nakoupení, čtení z novinek autorů Baobabu, Marka Míková s loutkami, Zmrzlinová dílna Dagmar Urbánkové," řekla Tereza Horváthová.

Atlas spících zvířat

Děti pod vedením Míši Dufkové zahrají Sněhovou královnu, program zahrnuje i origami stoleček, větrnou dílnu, akrobatické legrácky či finské hudební překvapení.

Baobab představí i dvě novinky. První je kniha Jak zvířata spí, atlas spících zvířat 
s ilustracemi Marie Štumpfové a texty Jiřího Dvořáka. Děti objeví, že některé zvíře spí pořád a některé skoro vůbec, jedno pod vodou, jiné na jedné noze…

„Knížka navazuje na oblíbený 'žánr' zvířátkových leporel a obrací se k nejmenším čtenářům, kteří mají v nabídce současných knih omezený výběr. Vybízí také rodiče a učitele ke hře a otevírá prostor k přemýšlení," řekla za Baobab Lenka Vocílková.

Druhou novinkou je Zmrzlina od Dagmar Urbánkové. Ta naposledy zaujala knihou Cirkus ulice, v níž lze 64 obrazů skládat na víc než 400 tisíc způsobů. Knížku Zmrzlina přibližuje Baobab slovy: Mravenci pochodují, vosy bzučí, bělásci šustí a z tranzistoráku toho pána s kšiltovkou se line hit letošní sezony…

Václav Koblenc a David Peltán