Podle mluvčího jihočeských policistů Milana Bajcury byl klidný i druhý volební den. "Nemáme hlášené žádné incidenty," potvrdil. Volební účast se podle krajské volební koordinátorky Věry Markové pohybuje kolem padesáti procent. "V případě malých obcí je vyšší, naopak města mají účast nižší a celkový souhrnný výsledek se předběžně pohybuje na úrovni kolem 55 %," sdělila.

Výsledky komunálních voleb najdete ZDE>>>
Výsledky senátních voleb v obvodu č. 13 najdete ZDE>>>

V Mladé Vožici mají jasno. Opozice neuspěla  

V Mladé Vožici zvítězili s výsledkem 67,56 procenta Nezávislí 2022, vedení starostou Jaroslavem Větrovským. Získali tak 11 zastupitelů z celkového počtu patnácti.

Nově kandidující opozice Sdružení opravdu nezávislých kandidátů a Svobodné Mladovožicko si se ziskem 20,58 procenta může připsat tři zastupitele. ODS pak s 11,85 procenta získalo jednoho zastupitele.

Voleb se zúčastnilo 52,10 procenta oprávněných voličů.

V Mezné zvítězila opozice. Účast byla rekordní  

V Mezné zvítězila opozice. Nově postavená kandidátka Pro Meznou získala ve volbách 59,87 procenta a čtyři zastupitele. Dosud vládnoucí Jihočeši 2012 pak obdrželi 40,12 procenta a mají nově tři zastupitele. Volební účast dosáhla rekordních 92,08 procenta.

V Mezné na Soběslavsku očekávají vysokou účast. Na zastupitelstvu se poprali 

Velký zájem o volby a s tím spojená vysoká účast se dá předpokládat v Mezné na Soběslavsku. Oproti minulým volbám do zastupitelstva se letos proti kandidátce Jihočechů 2012 postavila druhá kandidátka: Pro Meznou.

Poslední zasedání zastupitelstva, které se konalo minulou středu, navíc skončilo zásahem policie. Spor o financování úvěru na výstavbu vodovodu, kanalizace a čističky totiž vyvrcholil potyčkou. Během ní měl být údajně napaden manžel starostky Romany Chvojkové.

V Katově na Táborsku měli nadprůměrnou účast

Sečteno mají už v Katově na Táborsku, v malé obci byla nadprůměrná volební účast (74%). Ke komunálním volbám přišlo 223 oprávněných voličů. Rozděleno je sedm mandátů, nejvíce hlasů získala současná starostka Marcela Procházková Dvořáková (14% - 39 hlasů), dále se do zastupitelstva dostali Michaela Králová a Jan Vyhlídka (shodně 36 hlasů - 13 %), také Michal Přibyl (35 hlasů, 12 %), Karel Mleziva (29 hlasů, 10%), František Semrád (26 hlasů, 9 %) a Jiří Nedvěd (22 hlasů, 8 %).

První sečtené obce na Táborsku už mají jasno  

V Černýšovicích se volební účast vyšplhala na 61,64 %. Nejvíc hlasů získala Iveta Gajdová.

V Hlasivu se volební účast vyšplhala na 65,29 %. Nejvíc hlasů získal Miroslav Krch.

Košín měl volební účast 67,14 %. Nejvíc hlasů získal Pavel Bratránek.

V Pojbukách s volební účastí 46,74 % získal nejvíc hlasů František Papež.

V Řemíčově se volební účast vyšplhala na 67,11 %, nejvíc hlasů získal Jindřich Blahož.

Sečteno má i Zhoř u Mladé Vožice. Volební účast dosáhla 71,76 %, nejvíc hlasů získal Jiří Matoušek

Mezi prvními na Táborsku měli sečteno v Pojbukách. Před 15. hodinou byly sečteny celkem tři okrsky. 

Největší přebírací místo na jihu Čech je v Českých Budějovicích, které má na starosti 176 okrsků. Největší přebírací místo na jihu Čech je v Českých Budějovicích, které má na starosti 176 okrsků. Druhé největší místo se 113 okrsky je v Táboře. Třetí je přebírací místo v Jindřichově Hradci se 104 okrsky.

Naopak nejmenší přebírací místa se čtyřmi okrsky jsou v Českých Velenicích a Horní Plané. Volební účast zde byla 63,49 %.

Při minulých komunálních volbách na jihu Čech byly jako první obce sečtené Višňová na Jindřichohradecku, Lužice na Prachaticku, Třešovice, Únice, Zvotoky a Předslavice na Strakonicku.