Referendum sice bylo vyhlášeno, nezúčastnil se ho však dostatečný počet voličů. Aby byl výsledek pro vedení města závazný, musí se ho zúčastnit alespoň 35 procent oprávněných voličů.

Chystaná průmyslová zóna u dálnice D3 v těsném sousedství Soběslavi.
Soběslavští budou v referendu rozhodovat o stavbě průmyslové zóny

K tomu ovšem v případě Soběslavi nedošlo. Hlasování se zúčastnilo pouze 30,35 procenta voličů, chybělo tak 258 hlasů. Ze 1669 hlasujících bylo 1589 pro to, aby se vedení města snažilo zabránit stavbě logistického centra v průmyslové zóně a aby zároveň limitovalo velikost hal.

Platný hlas vhodilo 1616 voličů. Z toho 1589 voličů odpovědělo na v referendu položené otázky „Ano“, 189 voličů zaškrtlo „Ne“ a 42 se hlasování zdrželo.

Průmyslová zóna má vyrůst na ploše téměř 213 tisíc metrů čtverečních. Zastavěné území má přitom zabírat 75 tisíc metrů čtverečních, zeleň pak 81 tisíc metrů čtverečních. Podle upraveného projektu byla výška hal snížena na 12,5 metru. Denně by do průmyslové zóny mělo přijíždět zhruba 300 nákladních vozidel. Počítá se i s 384 parkovacími místy.

Volby v Chlebově, místní části Soběslavi na Táborsku. Během první hodiny volební místnost v zrekonstruovaném společenském centru v Chlebově navštívili jen čtyři voliči.
Podívejte se, jak dopadly volby ve vaší obci na Táborsku