Předchozí
1 z 4
Další

Ladislav Sýkora (ANO 2011):

Výstavbu nové lávky, ale i rekonstrukci celého prostoru před poštou včetně bezbariérového řešení, tak jak jej projektuje firma Aoc architekti, podporuji. Návrh celého prostoru včetně lávky se mi líbí. Samotný architektonický návrh lávky považuji za velmi vydařený, až nadčasový. Je asi přirozené, že tak zcela originálně pojatý návrh lávky se některým obyvatelům Veselí nelíbí. Dlužno říci, že návrh se ještě dolaďuje a architekti vycházejí vstříc námitkám vzneseným při prezentaci. Jsem přesvědčen, že tato lávka se může stát jednou z nejvyhledávanějších architektonických zajímavostí města.

Ladislav Sýkora (ANO 2011).Ladislav Sýkora (ANO 2011).Zdroj: Deník/ Redakce

Jan Mach (Veselí pro Veseláky):

Lávku u kulturního domu vnímám jako kontroverzní věc. Důvodem je jak její podoba, tak i její cena. Navrhovaná podoba lávky se podle mě pro město naprosto nehodí. Vhodnější by byla lávka vzdušnější, méně masivní a i levnější, jejíž projekt by se dal použít také na lávky za kulturním domem a pod parkem, které už nejsou v nejlepším stavu. Projekt lávky tvoří zpravidla cca 10 procent z celé stavby, vyjde na 2 112 641 Kč včetně DPH. Lávka by tedy město vyšla na více než 20 milionů. Utratit tyto peníze v současné ekonomické situaci za jednu jedinou lávku, když přitom budou opravu potřebovat další dvě lávky a železný most u garáží, nepovažuji za příliš ekonomické.

Jan Mach (Veselí pro Veseláky).Jan Mach (Veselí pro Veseláky).Zdroj: Deník/ Redakce

Vít Rada (Veseláci a Sport pro město):

Aktuálně je dopracována studie lávky a veřejného prostranství před poštou, kde byla zohledněna řada podnětů od občanů. Bohužel, co člověk, to jiný názor a není možné vyhovět všem. Podstatné je, že odpovídá požadavkům pro kombinovaný provoz pěších a cyklistů a její konstrukce je propustnější a odolnější ve vztahu k povodním. Použité materiály odpovídají životnosti více než 100 let. Jedná se o projekt architektonické kanceláře, který řeší také veřejné prostranství přes poštou, parkovací plochy a část náplavky u řeky Lužnice.

Vít Rada (Veseláci a Sport pro město).Vít Rada (Veseláci a Sport pro město).Zdroj: Deník/ Redakce

Petr Hynek (Nestraníci pro Veselí nad Lužnicí):

Podobu navrhované lávky přes řeku Lužnici mezi kulturním domem a poštou považujeme za nevhodnou, koncepčně nepromyšlenou a zbytečně finančně drahou. Máme jiné a krásné řešení v podobě dřevěné obloukové lávky za třetinové náklady.

Petr Hynek (Nestraníci pro Veselí nad Lužnicí).Petr Hynek (Nestraníci pro Veselí nad Lužnicí).Zdroj: Deník/ Redakce