1/4

close Ladislav Sýkora (ANO 2011). info Zdroj: Deník/ Redakce zoom_in Ladislav Sýkora (ANO 2011). Ladislav Sýkora (ANO 2011):

Velkým problémem, který trápí obyvatele Veselí nad Lužnicí je nedostatek lékařů – specialistů. Řešit by se měl tento problém nabídkou dostupných a vhodných prostor, nejlépe výstavbou zdravotního střediska s více ordinacemi a lékárnou, případně rentgenem. Město již zahájilo přípravné práce na zbudování takového střediska v lokalitě bývalého kina společně s výstavbou bytových domů. Uvažováno je s cca čtyřmi ordinacemi, zvažovány jsou též byty pro lékaře.

Nově vyvstávají problémy s energiemi, kde má ovšem město jen omezené možnosti jak pomoci. U vlastních budov včetně bytových domů je nejvíce efektivní zateplení a případně instalace fotovoltaiky. Obojí již postupně probíhá a chystáme se v tom pokračovat. Také se chystáme připojit k programu Jihočeského kraje „My v tom Jihočechy nenecháme II“. Zásadní pomoc však musí přijít od státu.

Dalšími problémy jsou například frekventovaná doprava včetně kamionů na hlavní silnici a s ní spojená rizika s bezpečností chodců a cyklistů, nebo aktuálně napjaté kapacity mateřských školek. Hlavní průtah městem je bohužel krajskou komunikací a možnosti města jsou tedy omezené. Aktuálně si necháváme zpracovat projekt na vymístění parkujících kamionů na parkoviště mimo centrum města. Navýšení kapacity mateřských škol plánujeme pro nejbližší období částečně nahradit zřízením dětských skupin. Při očekávaném navyšování počtu předškolních dětí je ale jasné, že trvalým a vhodným řešením je stavební rozšíření kapacity jedné ze stávajících školek na sídlištích.

loading
arrow_left Předchozí
1/4
Další arrow_right