Hned úvodem po složení slibů nových zastupitelů přišel Jaroslav Jankovský (ANO 2011) s návrhem na snížení počtu radních z devíti na sedm a zároveň na snížení počtu místostarostů ze tří na dva. „V době, kdy se stále mluví o nutnosti šetření, by město mělo začít u sebe,“ uvedl. Návrh neprošel.

Následovala volba starosty a místostarostů, před kterou požádal o slovo zastupitel Miroslav Ryba, jenž se ohradil proti označování opozice za extremisty a populisty.

V Táboře podepsali koaliční dohodu.
V Táboře podepsali koaliční dohodu. Nové vedení města představilo své priority

„Přístup vítěze voleb nám přišel jako přezíravý, například s politickým subjektem Šance pro Tábor nikdo nejednal,“ sdělil. Na protest poté opoziční zastupitelé (ANO 2011, ČSSD, KSČM a SPD) opustili zasedací sál a volby vedení radnice se neúčastnili.

Starostou byl zvolen Štěpán Pavlík (Tábor 2020), první místostarostkou Lenka Horejsková (Společně pro Tábor), druhým místostarostou Martin Mareda (Česká pirátská strana), třetím místostarostou Radoslav Kacerovský (Tábor 2020).

Tábor 2020 získal dva radní: Františka Korbela a Ivanu Mizerovou, Společně pro Tábor budou zastupovat Jiří Horecký a Martina Smětáková, Piráty zastoupí Václav Klecanda.

Koalice disponuje v zastupitelstvu většinou 15 hlasů, během pondělního hlasování jí však jeden z důvodu nemoci chyběl. Přesto i 14 hlasů stačilo k úspěšné volbě nového vedení radnice.

Volby v Táboře vyhrálo hnutí Tábor 2020, které získalo devět mandátů. Druhé skončilo ANO 2011 s osmi mandáty. Třetí kandidátka Společně pro Tábor (ODS a TOP 09) získalo čtyři zastupitele. Čtvrtá Šance pro Tábor (ČSSD, KSČM a SPD) má čtyři mandáty, dva mandáty získala Česká pirátská strana.