Jasno již má hnutí Tábor 2020. Nynější starosta Štěpán Pavlík bude lídrem kandidátky, hnutí chce usilovat o další čtyři roky ve vedení města. „Už před rokem jsme zveřejnili, že máme zájem se ucházet o druhé funkční období,“ potvrdil Štěpán Pavlík.

Tábor 2020 má nyní v 27členném zastupitelstvu šest zastupitelů. Stejný počet jich má ANO 2011, které jako lídra kandidátky vyšle do volebního klání Miroslava Rybu. „Povinností každého volebního lídra je ucházet se o post starosty. Vše ale vždy záleží až na výsledku voleb,“ uvedl Miroslav Ryba.

Drahov hostil traktoriádu. Letos již potřinácté.
VIDEO: Drahov hostil traktoriádu. Letos již potřinácté

ODS a TOP 09 v pondělí představí kandidátku Společně pro Tábor, jejímž volebním lídrem je Jiří Horecký.

Společnou kandidátku Pro Tábor postaví také ČSSD, SPD, KSČM a nezávislí. Volebním lídrem bude nynější místostarostka Olga Bastlová.

Volebním lídrem Pirátů je místostarosta Martin Mareda, hnutí Jinak! vyšle Michaelu Petrovou. Sdružení nezávislých kandidátů Tábor sobě na dotaz neodpovědělo.

Volby do zastupitelstev obcí se v Česku uskuteční v pátek 23. září a v sobotu 24. září 2022. Termín těchto voleb je spojen s prvním kolem voleb do třetiny Senátu.

Co u vás rozhodne volby 2022Co u vás rozhodne volby 2022Zdroj: Deník

Co u vás rozhodne volby?

Zapojte se do ankety DeníkuNa sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. To jsou věci, které vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět. Zapojte se do předvolební ankety Deníku na webu denik.cz/volbyuvas. Dostat se na ni můžete i načtením tohoto QR kódu.