více >>

Diakonie Rolnička pořádá turnaj v integrované Boccie

Akce již skončila

Diakonie Rolnička pořádá turnaj v integrované Boccie

Integrovaná Boccia je teamový sport podobný pétanque, jehož pravidla jsou upravena i pro hráče s těžkým postižením. V Rolničce se iBoccia hraje již několik let a týmy Rolničky za sebou mají nejeden úspěch, včetně vítězství v 1. Jihočeské lize. Proto Diakonie Rolnička pořádá již 3. ročník vlastního turnaje integrované Boccii v Soběslavi.

„Turnaj se koná ve čtvrtek 16. května a záštitu nad jeho konáním opět převzal starosta Soběslavi Ing. Jindřich Bláha. Proto turnaj nese název O putovní pohár starosty města Soběslav. Jsme rádi, že se z turnaje stává tradice a o sportu, kde hendikep nehraje roli, se dozvídá co nejvíce lidí,“ říká trenér iBoccii v Rolničce Pavel Mádr, který má organizaci turnaje na starosti.

Turnaje se zúčastní celkem 12 týmů. Tři z nich postaví samotná Diakonie Rolnička, dalších 7 přijede z dalších neziskových organizací z Jižních Čech a dva týmy postaví základní školy ze Soběslavi.

Turnaj se bude konat od 9:00 do 13:00 hod v sportovní hale TJ SPARTAK Soběslav.

„Rádi bychom poděkovali Městu Soběslav a firmě Banes, bez jejich podpory bychom turnaj nemohli uspořádat,“ dodává Pavel Mádr.

16. 5.  (09:00–13:00)
Soběslav
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ